Radość dla (d)uszy i gliwickiego hospicjum

W niedzielę 30 września w parafii św. Bartłomieja w dzielnicy Szobiszowice wybrzmiały utwory jednego z najstarszych zespołów chrześcijańskich - TGD (Trzecia Godzina Dnia).

324

Zespół swoją działalność rozpoczął w 1982 roku w wyniku połączenia kilku kościelnych grup wokalnych. Dziś skład zespołu to około 100 wykonawców, w skład którego wchodzą wokaliści, chórzyści oraz instrumentaliści. Zespół ma w swoim dorobku już blisko 11 albumów oraz wiele koncertów radiowych i telewizyjnych. Jego utwory są znane przede wszystkim osobom związanym ze środowiskiem katolickim z powodu rozpowszechniania utworów wśród rozmaitych wspólnot chrześcijańskich.

Z inicjatywy Piotra Nazaruka – dyrygenta chrześcijańskiej formacji, przed długo wyczekiwanym koncertem, w sobotę 29 września oraz w niedzielę (przed koncertem) odbyły się dwudniowe warsztaty wokalne. Warsztaty poprowadził sam pomysłodawca wraz z żoną Emilią Nazaruk. Uczestnicy mieli okazję zarówno do szkolenia swojego warsztatu wokalnego jak występu wraz ze znanym zespołem. Nie tylko dorośli mieli radość śpiewania. Również dzieci pod okiem jednej z wokalistek zespołu – Magdaleny Wydrzyńskiej, wykonywały repertuar składający się z utworów autorskich i popularnych, które upodobał sobie zespół TGD. Radości płynącej z finałowego koncertu nie było dość, a sam kościół niemal pęknął w szwach.

Głównym celem zorganizowanego koncertu była zbiórka pieniędzy dla gliwickiego Hospicjum Miłosierdzia Bożego, który jest w trakcie rozbudowy i dzięki zebranym funduszom stanie się jeszcze większym i lepszym miejscem opieki nad chorymi.

Autor: Annabella Conti

Relacja z koncertu w programie 100% Gliwic. Premiera we wtorek 2 października, ok. godz. 17:15!

r e k l a m a