„Hospicjum to też życie, choć kruche i obolałe, to ważne do końca”

Po raz pierwszy w Gliwicach pod patronatem Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach odbyła się akcja charytatywna "Pola Nadziei".

116

W czwartkowe przedpołudnie na Rynku zgromadziło się prawie pół tysiąca uczniów ze szkół zabrzańskich i gliwickich. Wydarzenie zostało zorganizowane na rzecz wsparcia osób chorych terminalnie oraz ich opiekunów. W akcji tłumnie wzięli udział przede wszystkim ludzie młodzi bo to do nich skierowana została idea przyświecająca wydarzeniu – „Hospicjum to też życie, choć kruche i obolałe, to ważne do końca”. Na znak solidarności z obłożnie chorymi, uczniowie wraz z opiekunami, wolontariusze, samorządowcy, pracownicy i kapelan Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego, spod gliwickiego Rynku, przeszli ulicą Zwycięstwa do Parku Chopina, gdzie rozpoczęła się druga część akcji.

Barwny korowód wśród którego dominującym kolorem był żółty, zmierzył do parku aby…posadzić cebulki żonkili!

Jak podkreślali organizatorzy, kolor ten nie został wybrany przypadkowo, a na znak nadziei. Na specjalnie wyznaczonym miejscu dzieci, młodzież oraz każdy, kto czuł taką potrzebę, posadził cebulki żonkili, które na wiosnę wyrostą tworząc tytułowe „Pola Nadziei”. Podczas wydarzenia odbyła się również kwesta na rzecz rozbudowy placówki hospicyjnej przy ul. Daszyńskiego. Tam właśnie wzniesiono grunty pod nowo powstający budynek. W dalszym ciągu również potrzeba nowych wolontariuszy, którzy wesprą zarówno zbliżąjącą się pierwszolistopadową kwestę oraz resztę działań prowadzonych przez gliwickie hospicjum. Najwyższym celem jest w tym momencie kwestia funduszy na rozbudowę hospicjum. Na ten cel zebrano do tej pory 2 mln złotych, a całość inwestycji wynosi 9 mln. Kwitnące na wiosnę kwiaty, symbolizujące radość i wrażliwość na główną ideę, niech będą także symbolem rodzącej się nadziei, którą niosą przyszłe plany przedsięwzięcia.

Relacja z wydarzenia w programie „100% Gliwic” w poniedziałek 15 października. Premiera telewizyjna o godz. 17:15. Oglądaj Telewizję Imperium w sieciach światłowodowych Imperium Telecom.

r e k l a m a