Można było nabyć m.in. biżuterię z ceramiki, haftowane wielkanocne pisanki, bukiety z jesiennych liści, obrazy malowane na 50-letnim drewnie i wiele innych oryginalnych rękodzieł.

Nie zabrakło także gliwickich artystów takich jak Monika Krasoń czy Greg Bobrowski, którzy podczas wydarzenia zaprezentowali autorskie obrazy oraz szkice. Pomiędzy barwnymi stoiskami znalazło się miejsce również na pokaz mody prezentujący kolekcję MISO, których autorkami są dwie projektantki mody. Piętro wyżej, na dawnej scenie „Bajka” wystąpili młodsi i starsi artyści, zawodowi i amatorzy, których łączy jedno – wszyscy działają w obrębie Gliwic. Na początku dzieci z gliwickiej szkoły podstawowej zaprezentowały wybrane choreografie oraz zatańczyły Poloneza. Następnie wystąpił znany raper CEZEF, zespół „Wielka Improwizacja” oraz – wyczekiwana przez widzów – VELVETEVE.

Jak na jarmark przystało, każdy mógł znaleźć coś dla siebie, również w kwestii muzycznej – usłyszeliśmy kilka gatunków muzycznych. Był jazz, swing, bossa nova, hip hop, a także znane i uwielbiane utwory operetkowe. Część muzyczną uświetniła również Orkiestra Dęta KWK „Sośnica”. Kolejny Jarmark Artystyczny odbędzie się za rok, ale już teraz ruszają do niego przygotowania i ponadto prawdopodobnie ze względu na lepszą lokalizację, odbędzie się on w Ruinach Teatru Victoria przy Alei Przyjaźni. Jak podkreślają organizatorzy wydarzenia, zaraz po zakończeniu III edycji, widać już pierwsze plany i szkice kolejnej. Każdy, kto chciałby się włączyć w przedsięwzięcie, jest mile widziany.

Autor: Annabella Conti-Praszkiewicz

Relacja z III Jarmarku Artystycznego w programie 100% Gliwic. Premiera o godz. 17:15:

r e k l a m a