Akcja „Znicz 2018”, czyli co wydarzyło się na drogach w świąteczny weekend

Podczas długiego listopadowego weekendu gliwiccy policjanci podjęli 482 interwencje. W ciągu czterech dni doszło do 48 kolizji, w tym tylko jedna w rejonie cmentarza. Na autostradzie A4 doszło do jednego wypadku.

109

Policjanci gliwickiego garnizonu zatrzymali trzech kierujących pod wpływem alkoholu. Pozostali zatrzymani byli podejrzani o kradzież, zniszczenie mienia, najście na mieszkanie, groźby karalne, narażenie człowieka na niebezpieczeństwo utraty życia, prowadzenie pojazdu mimo cofniętych uprawnień.

2 listopada około godz. 13.00 na ul. Gliwickiej w Toszku został zatrzymany 50-latek, który okazał się niechlubnym rekordzistą wśród zatrzymanych na tzw. podwójnym gazie. Mężczyzna miał w organizmie 2,1 promila alkoholu.

Dzień później, 3 listopada około godziny 6.00 na gliwickim odcinku A4 miał miejsce poważny wypadek. 22-latek, mieszkaniec województwa podkarpackiego, najechał na tył jadącej w tym samym kierunku ciężarówki z naczepą. Kierowca osobówki oraz jego trzej pasażerowie trafili do szpitala z licznymi obrażeniami.

r e k l a m a