Prawie 1,5 tysiąca śmiałków na starcie V Półmaratonu Gliwickiego [ZDJĘCIA Z DRONA]

W niedzielę 4 listopada punktualnie o godzinie 10 spod Areny Gliwice wystartował 5 półmaraton gliwicki. Pomagała pogoda - bez deszczu i z temperaturą kilkunastu stopni na plusie - to wręcz idealne warunki na poranną przebieżkę.

148

Na starcie stanęło 1410 śmiałków – wśród nich 848 biegaczy zamierzało pokonać połówkę maratonu, na dyszkę, czyli 10 km zdecydowało się 477 a trasę 10-kilometrowową z kijkami pokonało 85 osób.

V Półmaraton Gliwicki – galeria zdjęć:

Biegacze poruszali się po ścisłym centrum naszego miasta – ulicą Akademicką, Ziemowita, Korfantego, Górnych i Dolnych Wałów, Zwycięstwa, Kłodnicką, Zimnej Wody i następnie wrócili pod Arenę Gliwice. Na mecie już po godzinie i 8 minutach zameldował się zwycięzca Pavlo Veretskyi, na podium wśród panów w kategorii open zmieścił się też Pawel Olijnyk i Mateusz Mrówka. Ostatni biegacz, który ukończył półmaraton zameldował się ze stratą 38 minut do zwycięzcy.

Wśród pań najszybsza była obywatelka Ukrainy – Kiliarska Valentina z czasem 1:25, tuż za nią Golbo Katarzyna a na trzecim stopniu podium stanęła Beata Lange. Najszybszy mieszkaniec Gliwic Szczeciński Maciej pokonał trasę w godzinę i 15 minut.

33 minuty tyle czasu zajęło Marcinowi Ciepłakowi, który zwyciężył na dystansie 10 kilometrów. Jeśli chodzi o kategorię nordic walking, to zwyciężył Marian Małka z 1 godzina 8 minut. Gratulujemy wszystkim, którzy ukończyli swój bieg, a za tych, którym ta sztuka się nie udała, trzymamy kciuki i do zobaczenia na starcie i mecie za rok!

Więcej w programie 100% Gliwic. Oglądaj relację z V Radan Półmaratonu Gliwickiego w poniedziałek 5 listopada. Premiera TV w Telewizji Imperium dostępnej w sieciach światłowodowych firmy Imperium Telecom o godz. 17:15!