Lidia Grychtołówna po 8 latach znowu zagrała w Gliwicach

W niedzielę 4 listopada w Willi Caro odbyła się prawdziwa muzyczna uczta. Za sprawą mistrzowskiego recitalu Lidii Grychtołównej, publiczność po raz trzeci mogła przyglądać się grającej wyśmienicie artystce.

180

Po raz pierwszy pianistka odwiedziła Gliwice w 1997 roku, następnie w 2010 roku-Roku Chopinowskim. Urodzona w Rybniku, szybko wykazywała wybitne zdolności muzyczne-jak twierdzi-zamiłowanie do muzyki odziedziczyła po matce, która grywała na instrumencie. W wieku trzech lat rozpoczęła naukę, a mając zaledwie 4 lata i 8 miesięcy, zagrała pierwszy koncert.

W 2018 roku pianistka ukończyła 90 lat. To jednak nie koniec nieustannie trwającej kariery.

Już w tym tygodniu Pani Lidia będzie koncertować m.in. w Poznaniu. Choć sala Willi Caro przykuwa wzrok, to-jak twierdzi Lidia-nie może poszczycić się najlepszym instrumentem. Laureatka V Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie oraz I Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Roberta Schumanna w Berlinie miała także wskazówkę dla młodych pianistów. Praca, praca i jeszcze praca.To tyle, a nawet aż tyle, aby stać się doświadczonym pianistą na światowej arenie.

6 listopada o 17.15 na naszym kanale Imperium TV relacja z koncertu oraz intrygujący wywiad z gwiazdą.

r e k l a m a