Każdy ma w szafie takie ubrania: nietrafione zakupy, rzeczy czekające na „lepsze czasy”, które już nie nadejdą, ubrania do których „kiedyś schudnę”, albo takie, które przeleżały na dnie szafy drugi sezon i wiadomo, że nie będziemy w nich chodzić.

– Ciuchobranie to wydarzenie, które współtworzą obecni na nim ludzie, więc każda edycja jest wyjątkowa. Można zaangażować się w nie na wiele sposobów: oddać ubrania, wybrać coś dla siebie, pomóc w rozkładaniu lub pakowaniu ubrań, ale też zabrać ubrania dla potrzebujących albo organizacji, którym chcemy pomóc. – mówi Katarzyna Kowińska, inicjatorka i organizatorka akcji z Gliwickiego Centrum Organizacji Pozarządowych.

Trzy zasady „Charytatywnego Ciuchobrania”:

– możesz przynieść ubrania, które już Ci się znudziły (może spodobają się innym uczestnikom Ciuchobrania? Jeśli nie – przekażemy je podopiecznym świetlic środowiskowych prowadzonych przez Stowarzyszenie Animatorów Wszechstronnego Rozwoju Młodzieży )

– możesz wymienić swoje ubrania na inne (bezgotówkowo, podczas Ciuchobrania wymieniamy, ale NIE SPRZEDAJEMY ubrań)

– możesz wybrać sobie ubrania, które Ci się spodobają, a w zamian za nie wrzucić coś do puszki (w ten sposób wesprzesz zbiórkę na rzecz podopiecznych stowarzyszenia Cała Naprzód)

Więcej w Wiadomościach w piątek 9 listopada. Premiera TV ok. godz. 17:15.

r e k l a m a