Autobusem z Gliwic do Pyrzowic

495

Już we wtorek 13 listopada będzie można dojechać autobusem bezpośrednio z Placu Piastów do lotniska w Pyrzowicach. Koszt biletu wyniesie 14 zł. Autobusy Metropolitalnych Linii Lotniskowych pojadą czterema liniami (AP1, AP2, AP3, AP4), startując z Gliwic, Katowic oraz z Tychów. Pasażerowie wysiądą pod terminalem A. Podróżni wracający z lotniska powinni udać się na przystanek przy wyjściu z terminala C.

Linia z Gliwic (AP1) rozpocznie trasę na Placu Piastów. Autobus będzie kursować od godziny drugiej w nocy do dwudziestej trzeciej co około godzinę, a w pozostałym czasie (czyli od godziny dwudziestej trzeciej do drugiej w nocy) – co około półtorej godziny. Pojazd przejeżdża przez Zabrze, Bytom i Piekary Śląskie, aż do portu lotniczego. Długość trasy wynosi 47 kilometrów. Pasażerowie będą podróżować około godziny.

Linie z Katowic będą odjeżdżać pomiędzy piątą rano a dwudziestą pierwszą naprzemiennie, ze wspólną częstotliwością wynoszącą pół godziny (linia AP2 – od piątej rano do około dwudziestej drugiej, a linia AP3 – od trzeciej rano do dwudziestej drugiej, co godzinę).

Ostatnia linia, która łączy Tychy z Katowicami, będzie jeździć wyłącznie w godzinach nocnych (między północą a piątą rano; kursuje w tym czasie średnio raz na godzinę) i będzie skomunikowana z autobusem AP3, co umożliwia podróżującym dojazd z Tychów do Portu Lotniczego w Pyrzowicach i odwrotnie.

Do przejazdu liniami lotniskowymi uprawniają następujące bilety:

bilet 24-godzinny Lotnisko – uprawniający do przejazdów wszystkimi liniami komunikacji miejskiej, w tym dodatkowo liniami ekspresowymi na lotnisko (normalny – 14 zł, ulgowy – 7 zł);
bilet 30-dniowy (SC/ATT Lotnisko) – uprawniający do przejazdów wszystkimi liniami komunikacji miejskiej na terenie miast metropolii oraz liniami na lotnisko (normalny – 180 zł, ulgowy – 90 zł);
bilet 90-dniowy (SC/ATT Lotnisko) – uprawniający do przejazdów wszystkimi liniami komunikacji miejskiej na terenie miast metropolii oraz liniami na lotnisko (normalny – 440 zł, ulgowy – 220 zł).

Warto pamiętać, że do przejazdu liniami lotniskowymi nie uprawniają bilety jednorazowe strefowo-czasowe, bilety w taryfie odległościowej oraz bilety okresowe – 7-, 30- i 90-dniowe. (kr/KZK GOP)

r e k l a m a