Już w środę, 21 listopada od godz. 17.00 w siedzibie Rady Osiedla Obrońców Pokoju przy ul. Wiązowej 10 odbędą się warsztaty z tworzenia misiowych schowków. Można w nich przechowywać drobne skarby, ukryte słodkości, biżuterię i wszystko co chcemy zachować dla siebie.
Tworzenie misiowych schowków to świetna zabawa dla małych i dużych.
Warsztaty poprowadzi nasza redakcyjna koleżanka Agnieszka Baron, która działa w Stowarzyszeniu Warsztat Miejski. Agnieszka pokaże jak stworzyć własny misioschowek. Zajęcia są bezpłatne, ale warto mieć swojego pluszaka i słoik.
Do zrobienia takiej pluszowej skrytki potrzebujemy niewiele. Większość z jej “składników” masz przecież w domu, szczególnie teraz podczas sezonu na przetwory. A jak nie to zajrzyj do sklepu.
Jak zrobić pluszową skrytkę samemu?
Składniki pluszowej skrytki:
- pluszowa zabawka
- słoik
- nakrętki – jedna pasująca do słoika, druga nieco większa
- kubek plastikowy po jogurcie (duży)
- klej na ciepło
- igła z nitką (najlepiej pod kolor misia)
- nożyczki
- nóż
- wstążeczka
- klej magic
Opis może się niektórym osobom wydać trochę makabryczny, ale zapewniam Was, że efekt końcowy będzie baaardzo sympatyczny 😉
- Pluszaka za pomocą noża pozbawiamy głowy. Powoli i ostrożnie tak, aby nie zmienić kształtu głowy (będzie nam przecież później potrzebna!)
- Przymierzamy słoik, który wybraliśmy (na wszelki wypadek lepiej mieć w zanadrzu kilka, aby wybrać odpowiedni) i wyjmujemy z pluszaka wypełnienie (może się przydać później, więc nie wyrzucamy, do ponownego wypełnienia albo do zrobienia lampki chmurki).
- Wkładamy słoik do środka naszego pluszaka i w zależności od potrzeb podklejamy materiał klejem na ciepło albo po prostu zszywamy albo jedno i drugie. Dobrze wcześniej “przymierzyć” sobie nakrętkę, tak, aby głowa misia trafiła na swoje stare miejsce i żeby pluszak wyglądał tak samo jak przed “operacją”.
- Czas na głowę. Do środka wkładamy większą niż nasza nakrętka, albo coś co będzie nam podtrzymywało kształt głowy naszego pluszaka. Może to być denko z opakowania po jogurcie. W razie potrzeby zszywamy a później doklejamy klejem na ciepło zakrętkę właściwą. W niektórych przypadkach może się zdarzyć tak, że nasza zakrętka szczęśliwie schowa się do głowy bez konieczności dodatkowej “wkładki”.
- Łączymy głowę z tułowiem, pomocny może się okazać klej na ciepło. W zależności od fantazji i chęci naszego pluszaka możemy przyozdobić tasiemką w miejscu, gdzie wystaje nakrętka, tak, aby łączenie było niewidoczne.
- Pluszowa skrytka jest już gotowa. Możemy wypełnić ją słodyczami, albo naszymi skarbami. Miś może również posłużyć za kubek na artykuły biurowe. Możliwości jest wiele – odkryj swoje zastosowanie pluszowej skrytki i podziel się nią wysyłając wiadomość na adres [email protected]