Most na Wrocławskiej zostanie rozebrany! Przed nami poważne utrudnienia w ruchu!

Remont mostu przy ul. Wrocławskiej zbliża się wielkimi krokami. W piątek, 16 listopada o godz. 10.15 otwarto oferty, które złożyły 3 podmioty biorące udział w przetargu. Kolejnym krokiem będzie sprawdzenie ofert i jeśli wszystko pójdzie dobrze, zaraz po podpisaniu umowy rozpocznie się remont mostu przy ulicy Wrocławskiej.

398

Rozstrzygnięcie przetargu będzie miało miejsce w połowie grudnia. Prace remontowe powinny zakończyć się po 11 miesiącach.

Inwestor, czyli Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach, szacuje, że przebudowa odcinka drogi wojewódzkiej nr 901 w Gliwicach (w ciągu ulic Wrocławskiej i Częstochowskiej) wraz z rozbiórką i budową mostu nad rzeką Kłodnicą, będzie kosztować 6 987 000,00 zł. Złożone oferty daleko odbiegają jednak od tej kwoty.

Do przetargu na remont mostu stanęły następujące firmy:

  • Berger Bau Poska z Wrocławia – 8 698 292,99 zł zł
  • AZI – BUD SP. Z O.O. z Będzina – 8 768 652,79 zł
  • Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów S.A. z Gliwic – 8 930 581,62 zł

Most na Wrocławskiej zostanie rozebrany (listopad 2018):

Zarząd Dróg Miejskich zapewnia, że zrobi wszystko, aby zminimalizować uciążliwości dla mieszkańców Gliwic.

Ponad stuletni obiekt zostanie całkowicie rozebrany, a w jego miejsce powstanie nowy. Most został przeznaczony do rozbiórki ze względu na niedostateczny stan techniczny obiektu, a także z powodu niewystarczającej nośności. Przy okazji prac umocnione zostanie koryto rzeki. Projekt zakłada zamknięcie ruchu drogowego w ciągu ul. Wrocławskiej i poprowadzenie go objazdami. Ruch pieszych wyznaczony ma zostać kładką tymczasową.

>> Historia mostu przy ulicy Wrocławskiej <<

 Czytaj magazyn eIMPERIUM:

r e k l a m a