Co roku podczas niskich temperatur dochodzi do wielu nieszczęśliwych wypadków z udziałem bezdomnych. Funkcjonariusze Straży Miejskiej cały rok prowadzą stałe kontrole miejsc przebywania takich osób. Jednak są one wzmożone w okresie jesienno-zimowym. Patrole sprawdzają, czy w miejscach, w których mieszkają bezdomni, nie jest potrzebna pomoc. Od początku listopada zostały przeprowadzone 22 kontrole miejsc, w których przebywają osoby bez dachu nad głową. Funkcjonariusze Straży Miejskiej namawiają do spędzenia zimy w schronisku lub noclegowni. Niestety nie wszyscy się na to decydują.

Na stronie Straży Miejskiej pojawił się apel do wszystkich mieszkańców, by w okresie obniżonych temperatur byli szczególnie wrażliwi na los osób bezdomnych.

Czasami wystarczy jeden telefon do Straży Miejskiej 986, by uratować komuś życie.

Infolinia dla bezdomnych 987.

Całodobowy bezpłatny numer z telefonów stacjonarnych i komórkowych dla osób potrzebujących zapewnienia schronienia, funkcjonujący od 1 listopada do 31 marca.

Schroniska i noclegownie na terenie miasta Gliwice:

Schronisko św. Brata Alberta, ul. Świętego Brata Alberta 63 w Bojkowie, tel.32/232 94 61 zapewnia całodobowe schronienie dla osób niebędących pod wpływem alkoholu,
Ogrzewalnia dla bezdomnych, 44-100 Gliwice ul. Składowa 4, tel.32/334 50 17

r e k l a m a