Tegoroczny sezon Gliwickiego Roweru Miejskiego ruszył na początku marca. Dostępnych było 100 rowerów na 10 stacjach. Po miesiącu system został rozbudowany o 50 rowerów i 5 nowych stacji.
Nowe stacje Gliwickiego Roweru Miejskiego ruszyły 1 kwietnia:
- w Łabędach – ul. Przyszowska (przy Centrum Kulturalno-Sportowym Łabędź),
- w Sośnicy – ul. Sikorskiego (w rejonie skrzyżowania z ul. Reymonta),
- w Szobiszowicach – ul. Lubliniecka (w rejonie Radiostacji Gliwickiej),
- przy Hali Gliwice – ul. Akademicka (w rejonie OSiR, kortów tenisowych, lodowiska i Parku Chrobrego),
- na Osiedlu Obrońców Pokoju (w rejonie szkoły i skweru).
„Jesteśmy w Gliwicach już drugi sezon i bardzo nas cieszy, że popularność Gliwickiego Roweru Miejskiego nie tylko nie maleje, ale wręcz rośnie. W porównaniu z ubiegłym rokiem liczba wypożyczeń wzrosła o połowę, do 94 tysięcy. To naprawdę świetny wynik. W systemie zarejestrowanych jest już 14 tysięcy osób, ale korzystają z niego również użytkownicy zarejestrowani w innych systemach Nextbike” – mówi Robert Lech, prezes Nextbike Polska.
Kolejny sezon Gliwickiego Roweru Miejskiego rozpocznie się 1 marca 2019 r.
Gliwicki Rower Miejski to jeden z ośmiu systemów Nextbike, z których w tym sezonie można było korzystać w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Wszystkie systemy rowerowe – w Gliwicach, Katowicach, Chorzowie, Zabrzu, Tychach, Świętochłowicach, Siemianowicach Śląskich i Sosnowcu – można było obsługiwać za pomocą jednego założonego w systemie Nextbike konta. W Gliwicach co piąte wypożyczenie zostało dokonane przez osoby zarejestrowane w innych systemach.
„Gliwiczanie, a także przyjeżdżający codziennie do naszego miasta, na przykład na uczelnię czy do szkół, zaakceptowali rower miejski i chętnie z niego korzystają. Warto więc kontynuować tę inicjatywę. Mamy nadzieję, że kolejny sezon będzie równie udany” – mówi Marek Jarzębowski, rzecznik prasowy prezydenta Gliwic.
Najpopularniejsze stacja Gliwickiego Roweru Miejskiego:
- ul. Akademicka
- Dworzec
- pl. Inwalidów Wojennych
- pl. Piłsudskiego
- Skwer Dessau
Najpopularniejsze trasy Gliwickiego Roweru Miejskiego:
- Dworzec do ul. Akademicka
- ul. Akademicka do Dworzec
- pl. Inwalidów Wojennych do Dworzec
- Dworzec do pl. Inwalidów Wojennych
- ul. Akademicka do pl. Inwalidów Wojennych