15 grudnia o godz. 18.55 w gliwickim kinie Amok (ul. Dolnych Wałów 3) rozpocznie się transmisja z Metropolitan Opery w Nowym Jorku. Co zobaczą widzowie? Burzliwą historię romantyczną, która stała się hitem operowym. Jednakże jej dziewiętnastowieczna premiera wywołała ogromny skandal. Mowa tu oczywiście o „La Traviata”, czyli spektaklu wyreżyserowanym przez Michaela Mayera. Sopranem kolaturowym zaskoczy nas Diana Damrau, która wcieli się w rolę Violetty Valéry. Dyrygował będzie Yannick Nézet-Séguin. Tytułowa kurtyzana jest wzorowana na powieści „Dama kameliowa” Aleksandra Dumasa (syna).

„La Traviata” jest jednym z najbardziej nowatorskich i najlepszych dzieł Verdiego. Opera w dniu swojej premiery zgorszyła słuchaczy, którzy nie spodziewali się, że pozytywną bohaterką będzie dama lekkich obyczajów.

Aktualnie „La Traviata” jest jedną z najczęściej wystawianych oper. Wszystko dzięki przebojowym melodiom nuconym przez ludzi na całym świecie.

Bilety kosztują 45zł (ulgowe) i 50zł(normalne), a można je zakupić kasach kina i Teatru Miejskiego w Gliwicach oraz na stronie amok.gliwice.pl.

r e k l a m a