Królowa Śniegu w Teatrze Miejskim w Gliwicach

229

8 grudnia w Teatrze Miejskim w Gliwicach odbędzie się premiera nowego przedstawienia pt. „Królowa Śniegu” według Hansa Christiana Andersena.

Jest to spektakl skierowany do młodych widzów, jednakże historia urzeknie także tych starszych. Wszystko za sprawą elementów teatru cieni, tańca i ruchu oraz teatru plastycznego.

Jedna z najpopularniejszych baśni Andersena opowiada historię przyjaźni Gerdy i Kaja. W surowej, mroźnej scenerii widzowie zobaczą przemianę Kaja, który pod wpływem złych czarów porzuci rodzinny dom. Historia opowie również o poświęceniu Gerdy, która wiele ryzykuje, wyruszając na poszukiwania swojego przyjaciela.

Reżyserem jest Przemysław Jaszczak. Muzykę skomponował Piotr Klimek. Za ruch sceniczny odpowiada Mikołaj Ratajski, a scenografię i kostiumy zaprojektowała Aleksandra Starzyńska. W przedstawieniu wystąpią: Urszula Chrzanowska, Cezary Jabłoński, Anna Moś, Kornel Sadowski i Justyna Schabowska.

Premierę „Królowej Śniegu” zaplanowano na 8 grudnia o godz. 16.00. Przedstawienie jest skierowane do dzieci od 6 lat. Szczegółowy repertuar jest dostępny na stronie teatr.gliwice.pl.

r e k l a m a