fot. Facebook/pg/koronakrolowTVP
fot. Facebook/pg/koronakrolowTVP

Serial TVP 1 „Korona Królów” od chwili emisji pierwszego odcinka wzbudza wiele emocji i kontrowersji. Część tajemnic związana z bohaterkami serialu zostanie rozszyfrowana podczas kolejnego spotkania w ramach cyklu „Młodzi badacze kontra historia”, które odbędzie się w piątek 14 grudnia 2018 o godz. 17.00 w Willi Caro.

O prowadzącym:
Marek Teler – dziennikarz, popularyzator historii, bloger. Student dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuje się genealogią, historią kobiet i popkulturą. Swoje artykuły historyczne publikował na portalu Histmag.org oraz na łamach magazynu „Focus Historia”. W 2017 r. ukazał się jego e-book „Kochanki, bastardzi, oszuści. Nieprawe łoża królów Polski: XVI–XVIII wiek”.

Cykl Młodzi badacze kontra historia daje okazję do spotkania z przeszłością, dla której zazwyczaj brakuje miejsca w szkolnym podręczniku. Młodzi naukowcy, dziennikarze i pasjonaci stawiają nie zawsze wygodne, a czasem wręcz kontrowersyjne pytania. Podczas kolejnych wykładów opowiedzą m.in. jaką rolę w życiu Kazimierza Wielkiego odegrały kobiety oraz z czego śmiano się w średniowieczu. Spotkania w ramach cyklu prowadzi Kamil Kartasiński, historyk Muzeum w Gliwicach.

14 grudnia 2018, Willa Caro, godz. 17.00
Z cyklu: Młodzi badacze kontra historia
Wykład piąty: Kobiety w Koronie Królów – ujęcie na ekranie i w historii
Prowadzenie: Marek Teler
Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona
Organizator: Muzeum w Gliwicach

r e k l a m a