– „Jeśli tworzysz muzykę i chciałbyś się tym podzielić, to do 12.12.18 można się zgłaszać do przeglądu na adres mejlowy: [email protected] w zgłoszeniu prosimy wysłać informacje o zespole, oraz link gdzie można posłuchać minimum 3 utworów, ewentualnie można je załączyć do mejla, ale ze względu na przepełnianie się skrzynki preferujemy linki” – piszą organizatorzy konkursu z ramienia Stowarzyszenia Animatorów Wszechstronnego Rozwoju Młodzieży .

Pięć najciekawszych zespołów zagra w koncercie finałowym 16 grudnia. Laureat wybrany przez jury, dodatkowo zagra przed zaproszonymi gośćmi – Coals, oraz dostanie 400 złotych.

Konkurs przewidziany jest dla zespołów z województwa śląskiego, które jeszcze nie maja oficjalnie wydanej płyty.

16.00 – 19.30 koncerty zakwalifikowanych zespołów / wstęp darmowy
Od 20.30 wstęp biletowany
Ogłoszenie Wyników / Koncert Laureata
Coals

BILETY (dostępne od 6.12):
30 PLN, przedsprzedaż: 25 PLN

Bilety do nabycia:

  • sekretariat (pok 27) GCE Halogen ul. Barlickiego 3, pon – pt 8.00 – 15.00,
  • Jubiler SixSilver (dawna Księgarnia Czas) ul. Zwycięstwa 1 pn-nd 10.00-20.00
  • Sklep Muzyczny Music Centrum Dworzec PKP Zabrze pn-pt 10.30-19.00, sob: 10.30-14.00

W dniu koncertu bilety dostępne tylko w klubie.

COALS
Coals to młody duet, w którego skład wchodzą Katarzyna Kowalczyk i Łukasz Rozmysłowski. Nazwa zespołu ściśle nawiązuje do znanego z kopalni węgla Śląska. Prestiżowy brytyjski magazyn The Quietus opisywał ich muzykę jako „marzycielski, eteryczny pop czerpiący na równi z elektroniki i elementów folku”, a amerykański magazyn Under the Radar: „Coals wspomagają się hip-hopowymi bitami, kreując atmosferę brudnych klubów i ciemnych ulic miast”. Po zaledwie pół roku istnienia grupa została zaproszona na OFF Festival. Kasia i Łukasz otwierali także pierwszą w Polsce wideosesję dla legendarnej stacji KEXP, w której to również utwór „Weightless” został wybrany „piosenką dnia” w sierpniu 2015 roku.

Wśród inspiracji artyści wymieniają m.in. Soap&Skin, Spooky Black, Sigur Rós i Deana Blunta. Zespół stawia coraz pewniejsze kroki zagranicą (Positivus Festival, Reeperbahn Festival, LOFTAS, Tune In Tel Aviv, BUSH Budapest czy MENT Ljubljana) i regularnie występuje w Niemczech, Słowacji czy krajach Beneluxu. W listopadzie 2016 Coals wystąpili także na festiwalu Iceland Airwaves w Reykjaviku, gdzie nagrali przy okazji drugą sesję dla KEXP w słynnym Kex Hostel.

13 października 2017 roku ukazał się debiutancki album formacji „Tamagotchi” (nakładem wydawnictwa Agora, w Niemczech AdP Records oraz Gertruida w krajach Beneluxu). Płyta, której towarzyszyła polska i zagraniczna trasa koncertowa, została ciepło przyjęta przez słuchaczy i dziennikarzy oraz znalazła się w większości podsumowań najlepszych płyt roku. 2018 rok duet zagrał m.in. na największym Europejskim showcase Eurosonic, polskim Openerze, czy jednym z najważniejszych europejskich festiwali Primavera Sound.

Manufaktura Dźwięku – Klub Spirala

r e k l a m a