Jako goście specjalni na gliwickim rynku wystąpią: Tulia – zespół wykonujący muzykę folkową, oraz Miuosh (Miłosz Paweł Borycki) – raper z Katowic, który cieszy się popularnością nie tylko wśród osób, które słuchają hip-hopu. Udowodnił to podczas Festiwalu Jimek+, który odbył się w październiku 2018 roku w Arenie Gliwice.

Początek imprezy planowany jest na godzinę 12.00, jednak już od samego rana będzie można wrzucać pieniądze do puszek gliwickim wolontariuszom.

Na Rynku między godziną 12:00, a 16:30 odbędzie się Festyn Rodzinny. Do atrakcji można zaliczyć pokazy taneczne oraz sportowe, a także gry, konkursy oraz warsztaty harcerskie. Od 16:30 rozpoczną się licytacje rzeczy, które zostały przekazane, a zebrane pieniądze zasilą zbiórkę WOŚP. Będzie można zobaczyć na scenie gliwickiego rynku takie zespoły jak: Eder i Zombie Strippers from Hell. Na godzinę 19:00 planowany jest występ jednej z gwiazd – Miuosh.

WOŚP 2018 w Gliwicach – światełko do nieba

O godzinie 20:00 mieszkańcy Gliwic będa mogli zobaczyć Światełko do Nieba, czyli pokaz efektów laserowych. Na sam koniec wystąpi zespół Tulia – zwycięzcy LV Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Organizatorem gliwickiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest Stowarzyszenie GTW. Imprezę wspiera finansowo Miasto Gliwice.

Finał WOŚP w Gliwicach 2019 program

12:00 – 16:30 Festyn Rodzinny
16:30 początek licytacji / koncerty gliwickich zespołów
19:00 występ Miuosh
20:00 Światełko do Nieba / występ Tulia

r e k l a m a