Trzech króli, trzy orszaki, tysiące gliwiczan znów wyjdą na ulice

W niedzielę 6 stycznia 2019 roku przypada uroczystość Trzech Króli inaczej zwana Objawieniem Pańskim. Uroczystość objawienia Boga światu nazywana jest po grecku Epifaneją.

420

Jak pisał ewangelista Mateusz – podczas panowania króla Heroda, do miejsca, w którym urodził się Jezus – do Betlejem przybyli ze Wschodu trzej królowie, którzy oddali nowo narodzonemu pokłon oraz złożyli mu dary. Kacper ofiarował kadzidło, Melchior-złoto, a Baltazar-mirrę. Z tej okazji jak co roku organizowany jest Orszak Trzech Króli, który przejdzie ulicami naszego miasta.

Uczestnicy o godzinie 14:00 wyruszą spod trzech wcześniej wyznaczonych miejsc, by finalnie spotkać się na gliwickim Rynku.

Pierwsza grupa – żółta startuje spod kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego (ul. Daszyńskiego 2), grupa czerwona – to kościół pw. św. Alberta Wielkiego (parafia św. Michała Archanioła, ul. Krzywoustego 1), natomiast trzecia i ostatnia grupa – to grupa niebieska, która swoją zbiórkę i wymarsz ma przy dworcu kolejowym (ul. Bohaterów Getta Warszawskiego 12). Każda osoba, która chciałaby uczestniczyć w orszaku, powinna mieć na sobie element ubioru w takim kolorze, który będzie wskazywał, do której grupy należy.
Po dotarciu na gliwicki rynek uczestnicy orszaku złożą hołd Dzieciątku oraz Świętej Rodzinie przy stajence.

Orszak Trzech Króli w Gliwicach – program 2019:

14:00 – 14:30 przybycie Orszaków
14:30 – 15:00 złożenie kwiatów, wspólne kolędowanie
15:00 – 17:00 pokaz filmów chrześcijańskich, mini koncert w Stacji Artystycznej RYNEK

r e k l a m a