Zablokował ulicę Zygmunta Starego

Po raz kolejny gliwicka Straż Miejska na swojej stronie opublikowała zdjęcia “Mistrzów Parkowania”. Jednak osoby, które znalazły się w grudniowej "czołówce", nie mają się czym chwalić, a tym bardziej szczycić. Wręcz odwrotnie, są oni przykładem oraz przestrogą dla innych, jak nie należy parkować w naszym mieście.

345

Grudzień to miesiąc, w którym każdy przygotowuje się do świąt, załatwia sprawunki. Warto w tym czasie zachować trzeźwy umysł, a przede wszystkim stosować się do znaków drogowych, by nie tylko sobie ułatwić życie, ale także innym mieszkańcom Gliwic.

Grudniowi mistrzowie parkowania (źródło: Straż Miejska w Gliwicach):

Najczęstszym przewinieniem kierowców było zaparkowanie samochodu tak, iż blokował on wjazd oraz wyjazd z posesji. Do innych przewinień można zaliczyć: postój na przystanku na Ligocie, postój na powierzchni wyłączonej z ruchu, postój na miejscu dla osoby niepełnosprawnej, parkowanie na terenach zielonych – przez co niszczony jest miejski zieleniec, postój na drodze dla rowerów przy ulicy Korfantego. Jednak najlepsze zostało na koniec – utrudnienie ruchu na drodze publicznej na ulicy Zygmunta Starego.

Warto czasem się zastanowić i nie parkować, gdzie popadnie. Wraz z nieuwagą trzeba liczyć się z karą pieniężną, którą może nałożyć nie tylko straż miejska, ale i policja.

r e k l a m a