Wypadek „goni” wypadek. Śnieg daje się kierowcom we znaki [FOTO]

Zablokowana Drogra Krajowa nr 88, potrącony pieszy na oznakowanym przejściu. Zaledwie kilka pierwszych godzin przyniosło aż 19 zdarzeń drogowych na terenie Gliwic. Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności.

978

8 stycznia 2019 – feralna data dla kierowców i pieszych (fot. KMP Gliwice):

Na naszych drogach utrzymują się trudne warunki, w wyniku czego przy ul. Toszeckiej doszło rano ok. 7:30 do potrącenia osoby przechodzącej na oznakowanym przejściu dla pieszych. Poszkodowany trafił do szpitala.

Z kolei na DK 88, w odległości ok. 400 metrów od zjazdu na autostradę A1, ok. godz. 10:00 kierowca ciężarówki zdecydował się wyprzedzić samochód osobowy marki Renault. Podczas tego manewru jego pojazdem zarzuciło. Prawa fizyki były bezwzględne: ciężki samochód zjechał do rowu, uszkadzając po drodze prawidłowo jadącego scenica. Oba auta wylądowały na poboczu.

Policja wyjaśnia przyczyny oraz okoliczności powyższych zdarzeń.

Padający śnieg, niska temperatura, pojawiające się miejscami oblodzenia powodują, że warunki na drogach mogą się gwałtownie zmienić.

Kierowcy powinni więc pamiętać, że niezależnie od warunków drogowych i drogowców, to od ich decyzji zależy, czy bezpiecznie dojadą do celu.

Źródło: KMP Gliwice

r e k l a m a