Ważnym elementem zabawy były koncerty, występ Miuosha i Tulii mocno rozgrzała zgromadzone tłumy pod sceną. Tegoroczne Światełko do Nieba miało inny charakter, pokaz laserowy zastąpił pokaz sztucznych ogni i spotkał się z pozytywnymi opiniami.
Wolontariusze mieli pełne „ręce roboty” niektórzy nie poprzestali na jednej puszce i po wypełnieniu wychodzili zbierać z nowymi. Kwestowały na Rynku także osoby spoza głównego sztabu mieszczącego się w Stacji Artystycznej Rynek, a także osoby ze sztabów z innych miast.

– Dziękujemy wszystkim osobom i instytucją zaangażowanym w organizację i bezpieczeństwo imprezy. Nasze myśli kierujemy w stronę bliskich Prezydenta Pawła Adamowicza i mieszkańców Gdańska. – napisali w oficjalnym komunikacie członkowie sztabu gliwickiego ze stowarzyszenia GTW Gliwice – Mamy nadzieję, że Jurek Owsiak przemyśli swoją decyzję o rezygnacji z funkcji Prezesa Fundacji, przecież Orkiestra gra do końca świata i jeden dzień dłużej!

Gliwiczanie i nie tylko byli bardzo hojni, nasz sztab nr 335 (Stowarzyszenie GTW) zebrał w sumie: 181 439,04 zł. Udało się pobić zeszłoroczny rekord, który wynosił 154 762,50 zł.

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY 2019 FINAŁ Gliwice Rynek

r e k l a m a