Bałwanki uczą przedszkolaki jak być bardziej „eko”

Pozostajemy w przestrzeni teatralnej - ale zmieniamy miejsce akcji. Dziś po raz kolejny w gliwickich przedszkolach odbyły się przedstawienia dotyczące edukacji ekologicznej. Teatr lalek Marka Żyły cieszył się sporym zainteresowaniem wśród dzieci z przedszkola nr 36.

53

Jak głosi słynne przysłowie „czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”. Z takiego założenia powstał pomysł oraz inicjatywa czystych Gliwic. Spektakl “Szarość bałwanków” kierowany jest do najmłodszych mieszkańców naszego miasta i ma za zadanie pokazać dzieciakom, że nie należy palić w piecu czym popadnie. Odpowiednia edukacja od najmłodszych lat, nie tylko ma wpoić dobre nawyki wśród maluchów, ale także pomoże zwrócić uwagę na ciągły problem, jakim jest smog. Każdy z nas chce przecież oddychać świeżym powietrzem, a dla odpowiedniego rozwoju i zdrowia dzieci – jest to priorytet.

Więcej w Wiadomościach Telewizji Imperium dostępnej w sieciach światłowodowych Imperium Telecom. We czwartek 17 stycznia. Premiera o godz. 17:15.

r e k l a m a