Filmowe zimowisko w Kinie Amok

Mamy ferie, a tym samym – wolny czas! Od 10 lutego do 24 lutego ożemy spotykać się z przyjaciółmi, oglądać filmy, słuchać muzyki... Możemy też to wszystko połączyć. Możemy tworzyć! Kino Amok zaprasza w czasie ferii uczniów do przeżycia wspólnej, filmowo-warsztatowej przygody.

60

Wyjątkowe animacje, niebanalne, oklaskiwane i nagradzane na całym świecie filmy aktorskie, dziecięce przeboje filmowe, mini-replika jednego z największych festiwali filmów dla młodych widzów w Polsce, premiery i przedpremiery… Poza tym warsztaty na temat różnych okołofilmowych zagadnień.

KULTOWE SERIE NA FERIE W KINIE AMOK 10-24 LUTEGO

Od przedszkolaka do poważnego nastolatka, czyli dla każdego coś miłego. W trzy niedzielne popołudnia ferii zaprezentujemy filmy z serii, które podbiły serca widzów na całym świecie. Zawitają do nas: Kacper i Emma, Lasse i Maja oraz Mika i jej koń Wicher. Będziecie mogli przypomnieć sobie perypetie swoich ulubionych bohaterów, ale również przeżyć z nimi zupełnie nowe przygody, ponieważ niektóre filmy pojawią się u nas premierowo lub przedpremierowo.

część 1 10.02.19 (nd)
g. 15.00 KACPER I EMMA – ZIMOWE WAKACJE (4+)
Kacper i Emma, a wraz z nimi Leo i Pani Królik, spędzają ferie zimowe u dziadka dziewczynki. Wyjazd z domu oznacza tęsknotę za rodzicami i oswojenie się z nowym miejscem. Ferie okazują się jednak świetną okazją do zimowych szaleństw – zabaw w wybudowanym specjalnie dla nich igloo czy… skoków na nartach!

g. 16.30 BIURO DETEKTYWISTYCZNE LASSEGO I MAI. PIERWSZA TAJEMNICA (6+)
Przedpremierowo. Przebojowy wstęp do popularnej serii filmów o przygodach małych detektywów. Lasse i Maja otrzymują pierwsze poważne zlecenie. Przed rozpoczęciem ważnego konkursu, w szkole w Valleby, znika cenna nagroda. Czy dzieciom uda się ją odnaleźć?

g. 18.15 WICHER (9+)
Kiedy okazuje się, że nastoletnia Mika będzie musiała powtarzać klasę, zdesperowani rodzice postanawiają wysłać ją na wakacje do babci – byłej mistrzyni jazdy konnej. Tam Mika zaprzyjaźnia się z Wichrem – koniem, który podobnie jak ona wydaje się zagubiony i nieufny.

cześć 2 17.02.19 (nd)
g. 15.00 KACPER I EMMA W TEATRZE (4+)
Kolejna odsłona przygód rezolutnych pięciolatków. Tym razem Kacper i Emma dowiedzą się, jak to jest być aktorem. Przy okazji spełnią dobry uczynek!

g. 16.30 BIURO DETEKTYWISTYCZNE LASSEGO I MAI. CIENIE NAD VALLEBY (6+)
W miasteczku Valleby ma się odbyć uroczysta aukcja dzieł sztuki, tymczasem kolejne eksponaty padają łupem zuchwałego złodzieja. Od wyników śledztwa zależy, czy miejscowy posterunek policji zostanie zamknięty. Lasse i Maja wszczynają śledztwo..

g. 18.00 WICHER 2: NA PRZEKÓR WSZYSTKIEMU (9+)
Mika spędza kolejne lato u babci. Cieszy się, że będzie blisko stajni i ukochanego konia. Pewnego dnia odkrywa na brzuchu pupila dziwne rany. Nikt nie jest w stanie wytłumaczyć, skąd się wzięły.

część 3 24.02.19 (nd)
g. 15.00 KACPER I EMMA SZUKAJĄ SKARBU (4+)
Przedpremierowo. Tym razem najlepsi przyjaciele Kacper i Emma jadą na wakacje nad morze. Korzystają tam z kąpieli, zbierają muszle, budują zamki z piasku, puszczają latawce, a nawet łowią ryby. Wakacje jak każde – do czasu,
gdy dzieci znajdują na plaży tajemniczą skrzynię.

g. 16.30 BIURO DETEKTYWISTYCZNE LASSEGO I MAI. STELLA NOSTRA (6+)
W Valleby trwają przygotowania do ślubu dwojga właścicieli miejscowej kawiarni. Okazuje się, że goście pary młodej należą do zwalczających się nawzajem sycylijskich mafii. Czy Lassemu i Mai uda się doprowadzić do ślubu zakochanych?

g. 18.00 WICHER 3: DZIKIE KONIE (9+)
Mika i jej czarny ogier powracają w trzeciej części filmowej przygody.
Dziewczyna jest już znaną „zaklinaczką koni”. Pewnego dnia wraz z Wichrem wyruszają do hiszpańskiej Andaluzji – miejsca narodzin konia.

O SZTUCZKACH I MAGII W KINIE – warsztaty tworzenia zabawek optycznych
13.02.19 (śr), g. 11.00
Czy zastanawialiście się kiedyś, jak narodziło się kino i jak ludzie przed wynalezieniem kinematografu oglądali filmy? Na zajęciach sprawdzimy, jak było naprawdę i jakich „czarów” używali pierwsi reżyserzy w osobach Georgesa Mélièsa, czy Braci Lumière. Wspólnie stworzymy kilka urządzeń optycznych, które pozwolą nam na samodzielne organizowanie pokazów kinematograficznych w domu. Poznamy budowę wiktoriańskich zoetropów, praksinoskopów i phenakistoskopów, które wprawiały nieruchome obrazy w ruch, zachwycając widownię.
wiek: 7-10 lat
Czas: ok. 1,5 h
Konieczna wcześniejsza rezerwacja w biurze kina.

Prowadzenie warsztatów
Agata Hofelmajer-Roś – animatorka kultury i edukatorka. W wolnych chwilach organizuje działania w ramach Fundacji dla Filmu i Fotografii. Prowadzi stronę o filmach dla młodego widza patrzbajtel.kinodzieci.info.

OBRAZ I DŹWIĘK – MAJĄ TĘ MOC – filmowe warsztaty dźwiękowe
21-22.02.19 (cz – pt) g. 11.00
Na czas naszego spotkania staniemy się TAPERAMI – nie mylić z TAPIRAMI, TRAPERAMI ani z TAPETAMI! A kto to taper i co to takiego:, dubbing, foley, subtitle, soundtrack? Tajemnice kina i dźwięku w filmie poznacie na warsztatach. Porozmawiamy o początkach kina. Zastanowimy się czy lepiej odbieramy obraz z dźwiękiem czy bez niego. Porozmawiamy o roli muzyki w filmie. Poeksperymentujemy i podyskutujemy.
W drugim dniu warsztatów poznamy instrumenty i nie-instrumenty z różnych stron świata, między innymi bębny tary, talking drum, ocean drum, kalimby, rury tonalne, a także peszel, folię bąbelkową i wiele innych przedmiotów, które pomogą nam w próbie udźwiękowienia fragmentów filmów.
Wyruszymy w podróż po naszej wyobraźni, która jest nieograniczona. Przekonamy się, że obraz + dźwięk = MOC.
wiek: 7-11
Czas: 2 h dziennie
Konieczna wcześniejsza rezerwacja w biurze kina.

Prowadzenie warsztatów
Joanna Bronisławska / ASI MINA – artystka, muzyk, pedagog, animatorka i aktywistka. Prowadzi MUZYKODROM – stację lotów muzycznych w Katowicach oraz cykl Aukso4kids w Tychach.
Pisze teksty, komponuje, śpiewa i gra. Jest także częścią zespołu Mołr Drammaz.
Na koncie ma wiele koncertów i akcji artystycznych w kraju i za granicą (m.in. OFF Festival Katowice, Opener Festival Gdynia, Ars Cameralis Katowice, Nowa Muzyka Katowice, Malta Festival Poznań, Subtropic Festival Miami, Puls Londyn). W latach 2011 i 2014 nominowana do tytułu KULTURYSTA ROKU przyznawanego przez Radiowy Dom Kultury Polskie Radio Program Trzeci „Trójka”.

DOBRY CZAS Z FILMEM I RODZINĄ NA BIS – film + rodzinne warsztaty
23.02.19 (sb), g. 11.00
Po wspólnym seansie filmowym zapraszamy na wyjątkowe i oryginalne warsztaty, podczas których, w bezpiecznej atmosferze humoru i zabawy i dzięki sobie nawzajem, rodzice staną się jeszcze lepszymi rodzicami, a dzieci jeszcze mądrzejszymi dziećmi.
Film: SUPERBRAT
Anton ma dziesięć lat i marzy o tym, by mieć „prawdziwego” starszego brata. Buller nie spełnia jego oczekiwań – nie tylko nie imponuje Antonowi, ale nawet nie broni go przed szkolnymi łobuzami. Wspólne przygody sprawiają, że między chłopcami pozostaje prawdziwa więź i akceptacja tego, że się od siebie różnią. Nagroda Duńskiej Akademii Filmowej – Najlepszy film dla dzieci/familijny
Warsztat: Siostra, brat – jeden świat, czyli o relacjach pomiędzy rodzeństwem
wiek: 9-12 lat wraz z rodzicami
Czas: 3 h
Konieczna wcześniejsza rezerwacja w biurze kina.

Prowadzenie warsztatów
Dagmara Suma – pedagog społeczno-kulturowy, trenerka z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Absolwentka Studium Reintegracji Społecznej Polskiego Towarzystwa Psychoprofilaktycznego.
Marcin Drzazga – pedagog, trener warsztatu psychoedukacyjnego, reżyser teatru dzieci i młodzieży PWST we Wrocławiu, wykładowca akademicki. Współautor programów profilaktycznych rekomendowanych przez PARPĘ i ORE. Wykładowca Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

FILMOWE PRZEBOJE
BIURO DETEKTYWISTYCZNE LASSEGO I MAI. PIERWSZA TAJEMNICA 12.02.19 (wt), g. 10.00
reż. Josephine Bornebusch, Szwecja 2018 (95`), dubbing, 6+
Przedpremierowo. Przebojowy wstęp do popularnej serii filmów o przygodach małych detektywów.
Lasse i Maja otrzymują pierwsze poważne zlecenie. Przed rozpoczęciem ważnego konkursu, w szkole w Valleby, znika cenna nagroda. Czy dzieciom uda się ją odnaleźć?

MAŁA STOPA 13.02.19 (śr), g. 10.00
reż. Karey Kirkpatrick, USA 2018, (96`), dubbing, 6+
Przygodowa animacja przedstawia legendę o Wielkiej Stopie z zupełnie innej perspektywy..
Bystry, młody Yeti znajduje coś, co według niego nie istnieje – człowieka. Szalona opowieść o
przyjaźni, odwadze, radości odkrywania.

ASTERIKS I OBELIKS. TAJEMNICA MAGICZNEGO WYWARU 14.02.19 (cz), g. 10.00
reż. Louis Clichy, Alexandre Astier, Francja 2018, (85`), dubbing, 6+
Po pechowym upadku z drzewa, podczas zbiorów jemioły, druid Panoramiks postanawia przejść na
emeryturę. Wcześniej jednak musi zadbać o bezpieczeństwo wioski i znaleźć dla siebie godnego
następcę. Tak rozpoczyna się wielka, zaczarowana przygoda – prawdziwy kocioł śmiechu
i zaskakujących zdarzeń!

KRZYSIU, GDZIE JESTEŚ? 15.02.19 (pt), g. 10.00
reż. Marc Forster, USA 2018, (104`), dubbing, 6+
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie! Gdy mały Krzyś dorósł i znalazł się na życiowym
zakręcie, jego wierni towarzysze sprzed lat – Kubuś, Prosiaczek, Kłapouchy i Tygrysek – wyruszają ze
Stuwiekowego lasu do Londynu, by przypomnieć mu magię dzieciństwa.

FESTIWAL KINO W TRAMPKACH W DRODZE
MAŁY GANGSTER 19.02.19 (wt), g. 11.00
reż. Arne Toonen, Holandia 2015, (106`), lektor, 8+
Jak zyskać szacunek kolegów i uwielbienie dziewczyn? Co zrobić, żeby przestać być szkolną ofiarą? Rik wpada na genialny pomysł: postanawia uczynić swego ojca – nadzwyczaj uprzejmego i łagodnego, a w dodatku szalenie naiwnego entuzjastę gry w szachy – bezwzględnym szefem mafii. Sytuacja się komplikuje, gdy wieść o konkurencji dociera do lokalnej gangsterskiej familii. Błyskotliwa komedia dla całej rodziny, która pokazuje, jak radzić sobie z przekornym ciągiem wydarzeń. Nagroda Publiczności – Kino w Trampkach 2016

SING SONG 20.02.19 (śr), g. 11.00
reż. Mischa Kamp, Holandia 2017, (97`), napisy, 10+

Nastoletnia Jasmine pomaga tacie w kwiaciarni. Jej wielkim marzeniem jest podróż do ojczystego Surinamu, o którym tata nawet nie chce rozmawiać. Jasmine ma piękny głos i razem z gitarzystą Stijnem dostaje się na obóz muzyczny, który podobno ma mieć miejsce w Berlinie. Nastolatkowie lądują jednak po drugiej stronie świata, gdzie razem z innymi muzykami walczą o super nagrodę. Czy dziewczyna na ulicach kolorowego i rozśpiewanego Surinamu szuka na pewno tylko inspiracji muzycznych?

BUDZIK I INNE HISTORIE 21.02.19 (cz), g. 11.00
Czechy/Holandia, Francja, Brazylia, 2016-2018, (53`), lektor, 5+
Osadzona w zimowej scenerii malowniczej wsi opowieść o starszym człowieku, którego zadaniem jest codzienne budzenie mieszkańców. Kolejne dni mijają. Śnieg, wiatr. Rutyna i powtarzalne czynności. Do czasu, gdy pojawia się pewien stary, błyszczący dzwonek. Zmieni on nie tylko pracę, ale również całe życie bohatera. W bloku ta oraz inne historie.
EVI I DZIADEK CO | ZŁOTY ŻÓŁW |NIMBUS: ŁOWCA CHMUR | W KLATCE

GRA WOJENNA 22.02.19 (pt), g. 11.00
reż. Goran Kapetanovic, Szwecja 2017, 87, lektor, 10+
Jedenastoletni Malte od dawna interesuje się sztuką wojenną i spędza czas na studiowaniu strategii bitew i kampanii. Po przeprowadzce do nowej dzielnicy chłopak trafia w sam środek konfliktu między dwiema bandami dzieci, których przywódcy walczą o panowanie na całym osiedlu. Chcąc określić swoje miejsce w nowym środowisku, Malte gorliwie zaczyna stosować swoją wiedzę w praktyce. Niespodziewanie konflikt wkracza na zupełnie inne tory i przestaje być tylko dziecięcą zabawą. Czy Malte zdoła powstrzymać uczestników wojny podwórkowej? Wyróżnienie SKSiL – Kino w Trampkach 2018.

r e k l a m a