Hania i Szymon „rządzą” w Gliwicach

Rok 2018 przeszedł do lamusa, a co za tym idzie - podsumujemy gliwickie statystyki dotyczące narodzin dzieci. W minionym roku w naszym mieście przyszło na świat 1928 dzieci. Hania oraz Szymon to imiona, które cieszyły się największą popularnością.

93

Jak wykazują rejestry gliwickiego Urzędu Stanu Cywilnego na świat w naszym mieście w 2018 roku przyszło 1928 dzieci, w tym 983 chłopców oraz 945 dziewczynek, zarówno Polaków, jak i obcokrajowców.

Podczas narodzin nasuwa się ważne pytanie, jakie imię nadać dziecku? I wówczas zaczynają się poszukiwania. Jedni rodzice zaglądają do kalendarza, inni nawiązują do rodzinnych tradycji, a jeszcze inni szukają inspiracji w Internecie. Imiona, które najczęściej nadawano małym gliwiczanom wśród chłopców to: Szymon – nazwano tak 52 maluchy, następnie Jakub, Jan, Wojciech, Adam oraz Antoni. Wśród małych gliwiczanek prym wiodła Hania – nazwano tak 48 dziewczynek, a na dalszych miejscach znalazły się: Zofia, Zuzanna, Maja oraz Emilia.

Imiona – Szymon oraz Hanna plasują się także w czołówce śląskich i ogólnopolskich rejestrów i to od dobrych kilku lat.

Do najrzadszych imion nadawanych gliwickim dzieciom należały: Florentyna, Tulia, Flora, Celina, Nadzieja, Józef, Maurycy oraz Jeremiasz.

r e k l a m a