Z problemem zanieczyszczenia środowiska od dawna boryka się całe społeczeństwo. Ostatnie globalne doniesienia mimo, iż zdają się pokazywać, że emisje zanieczyszczeń znacznie spadły z uwagi na wprowadzone regulacje i zmianę świadomości, wciąż istnieje problem z jakością powietrza. Aktualne informacje o jakości powietrza w regionie są bardzo niekorzystne. Rosnące wskaźniki zanieczyszczenia powietrza powodują, że coraz więcej osób zadaje sobie pytanie czy bieganie na zewnątrz jest zdrowe?

Bieganie na świeżym powietrzu, kiedy panuje smog, jest zdecydowanie niebezpieczne. Wdychanie szkodliwych substancji wpływa na nasze samopoczucie, obniża poziom odporności i wywołuje schorzenia. Trenerzy i lekarze radzą więc, aby w tych dniach zrezygnować z ćwiczeń lub zamienić je na zamknięte pomieszczenia. Idealnym miejscem dla gliwiczan jest nowo otwarta Arena Gliwice, która wystartowała z pomysłem rannego biegania.

Wszyscy fani biegania lub ci, którzy chcą zacząć swoją przygodę z joggingiem, ale przeraża ich zimowa aura, mają do dyspozycji strefę holów w Arenie Gliwice. Bieganie jest dostępne od poniedziałku do piątku w godzinach 6:00 – 8:00, tak aby każdy mógł wrócić do pracy czy swoich codziennych obowiązków. Dzięki trasie o długości 350 m, dostępności szatni i pryszniców biegacze mogą pokonywać swoje dystanse w komfortowych warunkach.

Do 27 stycznia trwa promocja i bieganie w Arenie Gliwice jest całkowicie darmowe. Później wymagana będzie symboliczna opłata – 2 zł.

Co jeszcze? Przede wszystkim świetna lokalizacja, bezpłatny parking i oznakowana trasa. Każdy może wybrać kiedy i z kim chce pobiegać. Bez względu na warunki pogodowe czy ostrzeżenia o stanie środowiska. To świetny pomysł, aby rozpocząć rok z nowym, biegowym postanowieniem.

r e k l a m a