W poniedziałek (4 lutego) o godz. 17.00 Fundacja Primo organizuje drugie spotkanie kobiet chorych onkologicznie. Wydarzenie odbędzie się po raz pierwszy w ramach gliwickiej kampanii społecznej POZYTYWNI.GLIWICE.PL. Hasło przewodnie „Siła kobiecości”

Data 4 lutego nie jest przypadkowa, ponieważ na ten właśnie dzień przypada światowy dzień Walki z Rakiem.

Podczas spotkania odbędą się prelekcje specjalistów, którzy poruszą tematy bliskie każdej kobiecie zmagającej się z chorobą nowotworową, ale co ważne – również jej najbliższym:
– wizażystka i kosmetolog – Żaneta Czerniak – Wierzbowska podpowie jak dbać o skórę, aby zminimalizować zewnętrzne skutki choroby a także pokaże jak proste tricki wizażowe oraz korzystanie z bardziej zaawansowanych, najnowocześniejszych możliwości kosmetologii spowodują zadowolenie ze swojego wyglądu w trudnym czasie choroby,
– ceniona brafiterka – Monika Niemiec opowie o tym jak ważną rolę w psychice i wyglądzie kobiety odgrywa odpowiednio dobrana bielizna, ale przedstawi także zdrowotne i medyczne skutki jej nieumiejętnego i nieświadomego wyboru,
– wiedzą „O wpływie kolorów na psychikę kobiety” podzieli się jedna z najbardziej cenionych, nie tylko na Śląsku, stylistek Tatiana Szczęch, która pomoże najkorzystniej dobrać kolor chusty, udowadniając jednocześnie, że może być ona atrakcyjnym dodatkiem stylizacyjnym,
– dietetyk kliniczny Anna Falisz natomiast powie o tym jak istotną rolę w chorobie oraz efektach jej leczenia odgrywa odpowiednio dobrana dieta. „Dieta kontra rak – wsparcie żywieniowe choroby nowotworowej”.

Na zakończenie wieczoru, na specjalne zaproszenie, wystąpi zespół The Jazz Miglance.
Ponadto będzie można nauczyć się prawidłowego samobadania piersi, skorzystać z bezpłatnego makijażu i manicure – dzięki salonowi Simple & Beauty z Gliwic, a także poddać się jednemu z zabiegów na dłonie przygotowanych przez konsultantkę firmy Mary Kay – Katarzynę Klik, porozmawiać z naszymi specjalistami, ale przede wszystkim miło spędzić czas – przy filiżance kawy, drobnym poczęstunku – wysłuchać prawdziwych historii innych kobiet, znaleźć wsparcie, uśmiech i ciepło. Akcję wspiera Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach i firma Marco.

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, organizatorzy proszą o wcześniejsze zgłoszenie chęci uczestnictwa, wysyłając e-maila na adres [email protected] z podaniem imienia, nazwiska oraz numeru kontaktowego.

„Siła kobiecości” już 4 lutego!

r e k l a m a