23 stycznia swoje urodziny obchodził prezes i drugi trener drużyny siatkarek AZS Gliwice – Krzysztof Czapla. Najmilszym dla niego prezentem byłaby wygrana tego spotkania. Już pierwsze piłki tego meczu pokazały, że z gospodyniami jest coś nie tak.

W pierwszym secie przyjezdne szybko wypracowały sobie kilkupunktową przewagę. Pod koniec tej odsłony gliwiczanki odrobiły część strat, ale nie zdołały już dogonić rywalek, przegrywając 25:20. W drugiej odsłonie było jeszcze gorzej. Szczyrkowianki wygrały tę część meczu 25:11. W trzeciej partii tego pojedynku wreszcie udało się gliwiczankom zagrać to co potrafią, co przełożyło się na wygraną 25:20. Niestety, to było wszystko na co w tym dniu było stać Akademiczki. W ostatnim secie znów lepsze okazały się siatkarki SMS-u, wygrywając 23:19 i cały mecz 3:1.

Porażka ta zepchnęła zespół AZS-u na 9 miejsce w tabeli. Już w sobotę podopieczne Wojciecha Czapli rozegrają kolejny mecz. Tym razem będzie to spotkanie wyjazdowe. Gliwiczanki zagrają z drużyną Budowlani Toruń.

Więcej w Wiadomościach Telewizji Imperium 24 stycznia. Premiera TV o godz. 17:15!