Kosmicze ferie w teatrze

Propozycja Teatru Miejskiego w Gliwicach na czas ferii 2019 to zakończone mini pokazem warsztaty teatralne i spektakl „Niezwykły lot pilota Pirxa” w reż. Jerzego Machowskiego.

114

Warsztaty teatralne i „Niezwykły lot pilota Pirxa” w Teatrze Miejskim.

Ferie Gliwice – Teatr Miejski w Gliwicach – Warsztaty

Zimowa przygoda z aktorstwem. Warsztaty teatralne to świetny sposób na kreatywne spędzenie wolnego czasu, przełamanie nieśmiałości, rozwinięcie swoich talentów i poznanie nowych ludzi. Uczestnicy pięciodniowych warsztatów poznają tajniki sztuki aktorskiej i stworzą swój własny minispektakl w nurcie teatru ruchu. Zajęcia poprowadzi Katarzyna Kostrzewa aktorka, choreografka, pedagożka teatru.

Katarzyna gra w spektaklu „Szpak Fryderyk”, reż. Marta Streker dla dzieci w wieku od 5 lat oraz „O Józku, który grał bigbit”, reż. Alina Moś-Kerger, dla starszych widzów.
Od 11 do 15 lutego, w godz. 10.00–13.00, zapraszamy uczestników w wieku 12–16 lat
Od 18 do 23 lutego, w godz. 10.00 – 13.00, zapraszamy uczestników w wieku 7-11 lat

Zajęcia mają charakter cyklu, konieczne jest uczestnictwo we wszystkich dniach warsztatów. Koszt: 100zł/ osoba. Ilość miejsc ograniczona.
Zapisy: tel. 503 868 642, e-mail: [email protected]
Biuro jest czynne od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00 – 16.00

„Niezwykły lot pilota Pirxa” wg „Opowieści o pilocie Pirxie” Stanisława Lema (fot. Bożena Nitka):

Niezwykły lot pilota Pirxa to teatralna wyprawa w Kosmos. Widzowie zostaną zaproszeni na pokład rakiety, aby towarzyszyć Pirxowi w locie egzaminacyjnym. Od tego lotu zależy czy Pirx zdobędzie uprawnienia pilota-kosmonauty. W przestrzeni kosmicznej czekają go nieprzewidziane. Do zdania egzaminu niezbędna będzie pomoc załogi. Oprócz tytułowego bohatera widzowie poznają szereg zabawnych a czasem groźnych postaci z Ziemi i z Kosmosu.
Spektakl osnuty na motywach zaczerpniętych z opowiadań Stanisława Lema oprócz żywego planu aktorskiego wykorzystuje rozmaite tradycyjne i nowatorskie środki wyrazu, jak np. lalki i multimedia.

Premiera 25 lutego 2017 r.
Reżyseria: Jerzy Machowski; scenografia: Ľudmila Bubánová;
muzyka: Ignacy Zalewski; lalki: Olga Ryl-Krystianowska; projekcje: Michał Dresner; obsada: Paulina Moś, Helena Radzikowska, Paweł Rutkowski, Mateusz Trzmiel, Łukasz Kucharzewski

Spektakl dla dzieci od 8 lat
Czas trwania: 75 min. / bez przerwy

Do zobaczenia:
21 lutego, g. 10.00, na Małej Scenie
22 lutego, g. 10.00, na Małej Scenie
23 lutego, g. 16.00, na Małej Scenie

r e k l a m a