Nasi lekkoatleci „rozbili” bank z medalami podczas Mistrzostw Śląska w Ostrawie

W miniony weekend (26-27 stycznia) w czeskiej Ostrawie odbyły się Halowe Mistrzostwa Śląska w lekkiej atletyce. W tym mieście, bo Górnym Śląsku nie ma odpowiedniego obiektu, aby tego typu zawody mogły zostać rozegrane. Mistrzostwa te miały charakter otwarty. Łącznie o medale rywalizowało aż tysiąc zawodniczek i zawodników także spoza naszego regionu.

124

Piast wystawił 16-osobową ekipę. Były nadzieje medalowe, ale że gliwiczanie wywalczą ich aż 10, to zaskoczyło nawet Wojciecha Rutynę, kierownika sekcji lekkoatletycznej w Stowarzyszeniu GKS Piast.

Te najcenniejsze krążki, czyli złote, wywalczyły Magda Krawczyk w biegu na 2 tysiące metrów oraz Wiktoria Drózd w rzucie kulą. Drózd pchnęła kulę na odległość 11,69 m, aż o dwa metry wyprzedziła drugą w klasyfikacji zawodniczkę. Mimo to nie była do końca zadowolona. Srebrnych medali gliwiczanie wywalczyli aż sześć. Za małą niespodziankę można uznać wynik Marii Legaszewskiej, która w kategorii wiekowej skoczyła w dal na odległość 5,16 m. Także srebrny medal w tej samej konkurencji, ale w seniorach wyskakała Magdalena Peciak. Ta sama zawodniczka również stanęła na drugim stopniu podium w trójskoku z odległością 11,02 m.

Ponadto z drugich miejsc cieszyli się też Rafał Kampa (1000 metrów seniorów), Dawid Mysiuk (600 metrów, U-20), Bartłomiej Różański (600 m, U-18). Z brązowymi medalami wrócili Mikołaj Mrózek (60 m przez płotki, U-18) i Kamil Antoniewicz (skok w dal, U-20, 5,27 m). W efekcie dobrych startów część zawodniczek i zawodników będzie mogło wystartować na halowych mistrzostwach Polski, które odbędą się w Toruniu w połowie lutego.

Rozmowy z zawodniczkami sekcji lekkoaltetycznej stowarzyszenia GKS Piast w Wiadomościach. Program do zobaczenia w Telewizji Imperium dostępnej w sieciach światłowodowych firmy Imperium Telecom we wtorek, 29 stycznia, o godz. 17:15, 19:15, 21:15, 23:15. Powtórka w sobotę.

r e k l a m a