Fundacja NEUCA dla Zdrowia organizuje bezpłatne badania oczu, której celem jest promocja profilaktyki i diagnostyki zespołu suchego oka. Okobus- czyli odpowiednio przystosowany samochód do badań wzroku ma stanąć na osiedlu Kopernika 16 w godzinach od 10.00 do 16.00. Badanie może wykonać każdy, po wcześniejszej rejestracji w aptece Marketpol przy ul. Kopernika 16. Nie zwlekaj, zapisy już trwają!

W okresie zimowym warto zwrócić szczególną uwagę na nasze oczy, które są narażone na różne czynniki zewnętrzne. Warto wspomnieć o ZSO, czyli Zespół Suchego Oka. To grupa schorzeń związanych ze zmniejszoną produkcją łez lub nadmiernym łzawieniem. Skutkiem czego prowadzi to do wysychania rogówki oraz spojówki.

Zima, a co za tym idzie – sezon grzewczy powoduje, że na schorzenie zespołu suchego oka narażony jest każdy z nas. Do podstawowych objawów można zaliczyć między innymi: łzawienie, suchość oczu, ból, zaczerwienienie, pieczenie, uczucie piasku pod powiekami lub światłowstręt. Dzięki bezpłatnym badaniom zostanie oceniona powierzchnia oka, jak również jakość filmu łzowego. Po zakończonym badaniu każdy pacjent otrzyma wynik przeprowadzonego badania, jak również informację o dalszych zaleceniach.

r e k l a m a