Już wkrótce gliwicki kalendarz wydarzeń kulturalno-rozrywkowych wzbogaci się o festiwal gier. W weekend 30-31 marca się pierwsza edycja festiwalu gier planszowych „Planszówki w Arenie Gliwice”.

To niepowtarzalna okazja na świetną zabawę przez cały weekend dla wszystkich miłośników planszówek, jak również osób poszukujących ciekawej rozrywki oraz sposobu na spędzanie czasu w gronie rodziny i przyjaciół.

Formuła festiwalu jest bardzo prosta – przez 2 dni (sobotę i niedzielę) każdy będzie mógł przyjść i zagrać w dostępne w wypożyczalni gry, począwszy od klasyki takiej jak Carcassonne, Dobble czy Wsiąść do Pociągu, aż po zupełne nowości, które dopiero będą miały swoją premierę. Festiwal jest skierowany zarówno do doświadczonych graczy, jak i do tych, którzy dopiero odkrywają radość płynącą z grania.

Na uczestników Planszówek w Arenie Gliwice czekać będą atrakcje, m.in. w postaci dostępu do biblioteki aż 500 różnych gier! Dodatkowo pomocą służyć będą animatorzy tłumaczący zasady. Wspaniali współgracze i doskonała zabawa gwarantowana.
Będzie można też spotkać wydawców z różnych zakątków Polski, poznać ich nowe tytuły, a nawet zakupić je do swojej kolekcji. Będzie można też zagrać w najciekawsze prototypy początkujących autorów. W planach są również turnieje oraz sesje RPG.

Organizatorem wydarzenia jest Ludiversum – katowicka kawiarnia z grami planszowymi.

Festiwal gier planszowych „Planszówki w Arenie Gliwice” – Najważniejsze informacje:

DATA: 30-31 marca 2019
GODZINY:
sobota 10.00-20.00
niedziela 10.00-18.00

MIEJSCE: Arena Gliwice, ul. Akademicka 50, Gliwice

Festiwal gier planszowych „Planszówki w Arenie Gliwice” – BILETY:

– 1-osobowe:
– 1-dniowy: 15 zł
– 2-dniowy: 20 zł
– rodzinne (max. 2 osoby dorosłe + dowolna liczba dzieci poniżej 13. roku życia)
– 1-dniowy: 30 zł
– 2-dniowy: 40 zł

Bilety do nabycia na miejscu przez cały czas trwania wydarzenia.Nie od dziś wiemy, że planszówki to świetna zabawa dla każdego i doskonały sposób na budowanie więzi między ludźmi.

r e k l a m a