To historia o pokoleniu pełnym wątpliwości, lecz przede wszystkim o miłości – niedoskonałej, trudnej, ale prawdziwej. Takiej, od której brakuje tchu. To podszyta niepokojem o kierunek, w którym zmierza świat, współczesna komedia romantyczna. Bohaterowie szukają sensu. Czy miłość zdoła ich ocalić?

Autor opowiada o wszystkim z perspektywy wnętrza związku. Jedyne osoby, które pojawiają się w tekście, to kobieta i mężczyzna. To ich oczami poznajemy świat i wydarzenia wokół nich. Dzięki temu atmosfera w dramacie wydaje się niezwykle intymna, momentami klaustrofobiczna. Mamy wrażenie, że podglądamy czyjeś życie od środka, z ukrycia. Dzięki temu tekst jest niezwykle uniwersalny. (Katarzyna Niedurny, program spektaklu „Tchnienie”)

„Tchnienie” Duncan Macmillan, reż. Rafał Szumski, spektakl wg sztuki „Płuca” („Lungs”) w tłumaczeniu Anny Gujskiej. Premiera 8 lutego 2019 r. na Małej Scenie przy ul. Nowy Świat 55–5.

Na scenie mocny aktorski duet. Alina Czyżewska i Łukasz Kucharzewski, i pokaz ich aktorskich umiejętności. Będą prowadzić pełną energii i dowcipu miłosną potyczkę.
Spektakl reżyseruje Rafał Szumski. Za rozwiązania scenograficzne odpowiedzialna jest Aleksandra Grabowska. Ważnym elementem tej realizacji, rozwijającym akcję komentarzem – dopowiedzeniem, będzie grana na żywo muzyka, autorstwa Daniela Malchara.

Charakterystyczna, nieprzyzwoita historia miłosna Duncana Macmillana jest brutalnie szczera, zabawna, ostra i aktualna. Jest odważnie napisana i zdumiewająco skonstruowana. Daje głos pokoleniu, dla którego niepewność jest sposobem na życie. („The Guardian”)
Dramat Duncana Macmillana „Lungs” („Płuca”) otrzymał w 2013 roku nagrodę The Off West End Theatre Awards w kategorii „Najlepsza Nowa Sztuka”.

Więcej w Wiadomościach 7 lutego o godz. 17:15!

r e k l a m a