Z Gliwic na Arktykę. Antek wystąpił w międzynarodowej produkcji. Będzie hit?

Już niedługo jedna z najważniejszych ceremonii rozdania statuetek filmowych. Oscary 2019 roku odbędą się 24 lutego. W kategorii “Najlepszy film anglojęzyczny” nominowany został film Pawła Pawlikowskiego “Zimna wojna”. Kto wie, czy w przyszłych latach nie powalczy o statuetkę film, w którym występuje gliwicki samolot.

242

Właśnie do kin wchodzi film “Arktyka”, który zaangażował nie tylko do jednej z ról duńskiego Madsa Mikkelsena ale i “Antka”. Chodzi o samolot zaprojektowany przez Olega Antonowa. Należący do gliwickiego aeroklubu samolot prezentuje się w filmie 30-letniego reżysera. Jak znalazł się na planie międzynarodowej produkcji? Gdy został wystawiony na sprzedaż od razu został zauważony i zaangażowany. O rozbitym w środku arktycznej tundry samolocie oraz o losach pasażera, który się z niego wydostaje, można już usłyszeć (i zobaczyć) między innymi w Multikinie w Zabrzu i w Amoku. Takiej kariery życzymy także innym podniebnym maszynom z Gliwickiego Aeroklubu!

Antonow AN – 2 trafił do Gliwic w 2000 roku. Wcześniejszym właścicielem maszyny było wojsko. Przez kilkanaście lat samolot wykorzystywany był do transportowania skoczków spadochronowych. W 2015 roku maszyna przeszła w stan spoczynku. – Szacowane koszty naprawy i remontów przekraczały wartość samolotu. Ówczesna dyrekcja aeroklubu podjęła więc decyzję o sprzedaży maszyny. Ogłoszenie pojawiło się w INTERNECIE – mówi Beata Miącz-Pałka obecna dyrektor Aeroklubu Gliwickiego. [źródło: Aeroklub Gliwicki]

r e k l a m a