W Arenie Gliwice już wkrótce kolejne sportowe emocje. Przed nami mecz Polska – Niemcy w ramach kwalifikacji do Mistrzostw Europy mężczyzn 2020. Pozostały niecałe dwa miesiące. Dzisiaj odbyło się spotkanie z przedstawicielami mediów z udziałem trenera reprezentacji Polski – Piotra Przybeckiego i prezesa spółki – Marcina Herry.

Siatkarska Liga Mistrzów: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle vs Cucine Lube Civitanowa, która na sportowo rozpoczęła rok była niewątpliwie sukcesem. Sportowe widowisko przyszło zobaczyć ponad 9 tysięcy kibiców, a panująca w obiekcie atmosfera udowodniła, że był to prawdziwy hit. W spotkaniu zabrakło tylko smaku zwycięstwa. Przed nami kolejne sportowe emocje . 10 kwietnia biało-czerwoni piłkarze ręczni zmierzą się z Niemcami w kwalifikacjach Mistrzostw Europy 2020.

– Chcę podkreślić, że mecz reprezentacji Polski w piłce ręcznej to dla nas szczególne wydarzenie, o które bardzo zabiegaliśmy. Dziękuję władzom Związku Piłki Ręcznej w Polsce za zaufanie. Dołożymy maksimum starań, aby stworzyć optymalne warunki dla drużyn Polski i Niemiec oraz wszystkich kibiców piłki ręcznej – powiedział Marcin Herra, Prezes Zarządu Arena Operator.

Przed nami prawdziwe sportowe święto. W dniu meczu, już od godzin popołudniowych planujemy w Arenie Gliwice szereg atrakcji dla dzieci i młodzieży, o godzinie 15:30 rozpocznie się spotkanie drugich kadr obu krajów, początek kulminacyjnego wydarzenia tego wieczoru nastąpi o godzinie 18:00, kiedy Polacy podejmą Niemców w kwalifikacjach EHF EURO 2020 – dodał Marcin Herra.

Dla szczypiornistów będzie to debiut na tym obiekcie. Stawka jest wysoka. Awans na ME 2020 jest możliwy dla dwóch zespołów z każdej grupy i czterech najlepszych reprezentacji z trzeciego miejsca. Piłka Ręczna to sport, który przyciąga coraz większe grono kibiców. Dla nich miejsca na pewno nie zabraknie. 13 tysięcy, bo tyle może pomieścić gliwicka hala, to byłby rekord w spotkaniach eliminacyjnych kadry piłkarzy ręcznych.

Cieszymy się jako środowisko, jako trenerzy i zawodnicy kadry narodowej, na mecz w tej pięknej, nowoczesnej hali. Dzisiaj miałem okazję zobaczyć Arenę Gliwice po raz pierwszy na żywo i obiekt zrobił na mnie imponujące wrażenie. Mecz Polska – Niemcy to z pewnością duże wyzwanie organizacyjnie, ale jestem pewien, że wszystko będzie przygotowane perfekcyjnie – podkreślił Piotr Przybecki.

Warto zaznaczyć, że obecnie Niemcy są w bardzo dobrej formie. Świadczy o tym chociażby ich awans do półfinałów Mistrzostw Świata i zacięta walka o brązowy medal.  

– Niemcy to na ten moment idealny przeciwnik dla naszej drużyny. Starcie z półfinalistami mistrzostw świata to oczywiście duże sportowe wyzwanie, ale gramy w domu, chcemy wykorzystać nasz teren, naszą halę, liczymy na liczną pomoc naszych wspaniałych kibiców – zaapelował szkoleniowiec Biało-Czerwonych.

To nie koniec emocji. Przed spotkaniem Polska – Niemcy, w Arenie Gliwice odbędzie się towarzyskie starcie drugich reprezentacji obu krajów. Mecz poprzedzający seniorów rozpocznie się o godzinie 15:30. To będzie dzień pod znakiem piłki ręcznej. Nie zabraknie atrakcji, konkursów i niespodzianek.

Bilety Polska – Niemcy – eliminacje do Mistrzostw Europy

Sprzedaż biletów na mecz Polska – Niemcy rozpocznie się w najbliższy piątek, 15 lutego – tylko w tym dniu mieszkańcy powiatu gliwickiego będą mieli możliwość zakupu wejściówek w kasach Areny Gliwice, w specjalnej cenie, z 50% rabatem. Liczba biletów jest ograniczona. Kasa czynna w godzinach 16:00-20:00.

Od poniedziałku, 18 lutego, bilety będą już dostępne w sprzedaży internetowej, za pośrednictwem portalu www.eventim.pl. Do końca miesiąca, a więc do 28 lutego, wszystkie wejściówki objęte będą specjalną oferta promocyjną -10%.

Od 1 marca bilety będą w sprzedaży już w pełnych cenach, w czterech podstawowych kategoriach – za 29, 59, 99 i 119 złotych. Pojawi się również oferta Strefy Premium.

r e k l a m a