ANGELIC UPSTARTS /UK/, ARRESTED DENIAL /DE/, ULICZNY OPRYSZEK, PRAWDA

Sobota, 23.02.2019 Gliwice klub Spirala ul. Pszczyńska 85, otwarcie klubu 17:30, start 19:00.

Angelic Upstarts znani są z zaangażowanego przekazu, przywiązania do klasy robotniczej, lewicowych przekonań i łączenia punk rocka z elementami white reggae..

Początki istnienia zespołu sięgają 1977 roku kiedy to pochodzący z South Shields (mała mieścina w północnej Anglii nieopodal Newcastle) Thomas „Mensi” Mensforth po obejrzeniu koncertu The Clash postanowił założyć własny zespół. Wkrótce dołączyli do niego: Raymond „Mond” Cowie (gitara), Steve Forsten (bas) oraz Decca Wade (perkusja). W 1978 roku światło dzienne ujrzał pierwszy singiel Angelic Upstarts „The Murder Of The Liddle Towers” wydany własnym sumptem. Niedługo po wydaniu singla zespołem zainteresował się Jimmy Pursey (wokalista Sham 69) i zaproponował Angelic Upstarts wydanie pod szyldem Polydor albumu. Niestety z powodu sprzeczki z szefem ochrony biura Polydor umowa nie doszła do skutku i grupa ostatecznie podpisała kontrakt z Warner Bros na nagranie dwóch płyt. Pierwsza z nich pod tytułem „Teenage Warning” została wydana w 1978 roku. Rok później ukazał się następny album „We Gotta Get Out Of This Place”. Jednak najlepsze lata i płyty zespołu miały nadejść wraz z początkiem ósmej dekady XX wieku.

Dzięki tak znakomitym albumom jak „2.000.000 Voices” wydany przez EMI w 1981 r. czy „Reason Why” z 1983 r. Angelic Upstarts na stałe zagościli w panteonie największych gwiazd punk rocka. To właśnie z płyty „Reason Why?” pochodzi ballada „Solidarity” dedykowana polskim robotnikom. Z kolei inspiracją do napisania w 1982 roku utworu „Victory For Poland” było ogłoszenie stanu wojennego w Polsce. Ostatnim wydawnictwem Angelic Upstarts pozostaje album „Bullingdon Bastards” z 2015 roku.

Arrested Denial pochodzący z Hamburga zespół powstał w 2007 roku.  Ich muzyka w bardzo ciekawy sposób łączy klasyczny oi z reggae i ska. Nagrali i wydali dwie płyty „Frei.Tal” i „Our best record so far”. Ich siła sa energetyczne koncerty, które grają odwiedzając miasta na całym świecie.

Uliczny Opryszek punkowy band powstał w 1991 roku w małej miejscowości Nowy Tomyśl w województwie Wielkopolskim.

Kapela zagrała wiele koncertów na terenie całego kraju, w tym na „Przystanku Woodstock” w 2004 (duża scena) i 2013 (wioska Kryszny) oraz w Jarocinie w roku 2005 na PRL Festiwalu zdobywając nagrodę jury. Zespół wystąpił także za granicą – na Słowacji, w Czechach, w Niemczech (Berlin i Hamburg) oraz w Wielkiej Brytanii (Londyn).

Na dorobek zespołu składa się 5 płyt studyjnych. Ostatnia „Na zawsze punk 2” została wydana w 2017 roku i zawiera 20 coverów zapomnianych starych polskich punkowych kapel. Nowa płyta ukaże się pod koniec roku 2018.

Prawda Wrocławska formacja założona latem 1994 roku przez Skutera i Melona. Swój debiutancki materiał, „Biologia z drugiej strony” Prawda zarejestrowała w grudniu 1994 roku. Przez kilkanaście lat funkcjonowania zespół nagrał pięć regularnych albumów, kilka ep-ek, album kompilacyjny i wiele składanek. Prawda zagrała kilkaset koncertów, objechali wiele Polskich, Czeskich i Niemieckich festiwali. Dwukrotnie zaliczony Woodstock na dużej scenie w roku 1999 i 2006 i trzykrotnie też na scenie Pokojowej Wioski Kriszny w 2006, 2014 obchodząc XX Lecie i w 2017. Na przełomie czerwca i lipca 2016 w zupełnie nowym odświeżonym składzie zespół rozpoczyna próby i już w październiku wyjeżdża w trasę koncertową która ma zespolić nowy skład a już od połowy następnego roku zaczyna rejestrować materiał na nowy album. To ewenement na skalę tego kraju, zespół w pierwszym roku po reaktywacji zagrał niemal 50 koncertów i nagrał nową płytę. Nie ma odcinania kuponów i odgrzewania starych kotletów. Na dzień dzisiejszy to zupełnie inny niż kiedyś zespół, całkiem nowa energia. Prawda to obecnie jeden z najprężniej działających punk rockowych formacji w kraju.

Bilety w przedsprzedaży od 2019 – 65,00 zł w dniu koncertu 75,00 zł.

r e k l a m a