Obradowano pod hasłem „Wychowanie dzieci i młodzieży przez sport – Nowe możliwości – „Futsal”. W wydarzeniu wzięło udział ponad 130 nauczycieli z województwa śląskiego. Pomysłodawcą był profesor Marek Sitarz z Akademii WSB. Nie przypadkiem też ta konferencja odbyła się właśnie w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych.

– Gliwice jako pierwsze zdecydowały się na wdrożenie programu „Merkury”. W szkole ZSTI powstałą wspólna drużyna szkolna Piasta Gliwice i AZS-u WSB, która ma już za sobą pierwsze sukcesy – wyjaśnia profesor Marek Sitarz.

Konferencja dla nauczycieli w ZSTI – „Wychowanie dzieci i młodzieży przez sport – Nowe możliwości – „Futsal” (fot. Grzegorz Muzia):

Zadowoleni byli też nauczyciele dla których forma przeprowadzenia wykładów poparta praktycznym pokazem bardzo przypadła do gustu.

– Wszyscy byli zachwyceni, że mogli uczestniczyć w takiej konferencji, wręcz zszokowani, bo to nie były tylko suche wykłady, ale dużo też zajęć praktycznych – mówi Krzysztof Krawczyk, nauczyciel w ZSTI.

Jeszcze podczas obrad zapadły pierwsze decyzje dotyczące organizacji zawodów międzyszkolnych w futsalu. Przysłowiową wisienką na torcie była możliwość zobaczenia w praktyce jak wygląda trening futsalistów. Poprowadził go szkoleniowiec Piasta Gliwice i były selekcjoner reprezentacji Polski w tej dyscyplinie – Klaudiusz Hirsch, a udział wzięli zawodnicy pierwszej drużyny Piasta i uczniowie ZSTI.

Więcej w Wiadomościach 27 lutego o godz. 17:15. Telewizję Imperium można oglądać w sieciach światłowodowych firmy Imperium Telecom.

r e k l a m a