Toszecka znowu w remoncie. Prace mają ruszyć na dniach!

Płynny przejazd przez skrzyżowanie, poprawa bezpieczeństwa zarówno pieszych jak i kierowców, to wszystko będzie możliwe na skrzyżowaniu ulic: Toszeckiej-Pionierów-Myśliwskiej i jego obrębie, już za około 7 miesięcy. Tak o zapowiadanej przebudowie pisze na swojej stronie Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach. Zanim tak się jednak stanie kierowców czekają miesiące utrudnień.

431

Prace w obrębie skrzyżowania mają ruszyć w drugiej połowie marca. Inwestycja pochłonie z miejskiego budżetu 6,5 mln złotych. Umowa z wykonawcą została już podpisana – przebudowę skrzyżowania zrealizuje firma Strabag, zwycięzca przetargu.

Marzec 2019 – Skrzyżowanie Toszecka-Pionierów-Myśliwska (fot. Angello Janczyszyn):

Zmieni się skrzyżowanie, ale też jego najbliższe otoczenie – znikną drzewa, ale pojawi się nowa zatoka autobusowa, chodniki zostaną uporządkowane a i rowerzyści ucieszą się z nowej ścieżki. Poprawa przepustowości będzie możliwa, dzięki wprowadzeniu zmian. Po przebudowie, kierowcy poruszający się ul. Toszecką, dojeżdżając do skrzyżowania, będą mieli do dyspozycji trzy pasy ruchu: dla skręcających w lewo, dla jadących na wprost i osobny dla skręcających w prawo. Przejeżdżający przez skrzyżowanie na wprost, będą poruszali się dwoma pasami ruchu, które w miarę oddalania się od krzyżówki, zwężą się do jednego.

r e k l a m a