Kuźnia gliwickich „samurajów”

W Gliwicach przy Młodzieżowym Domu Kultury działają dwie sekcje. Pierwsza to sekcja karate Kyokushin (jap.kyokushin). jest pełnokontaktowa sztuka walki stworzona przez Masutatsu Ōyamę. Druga to sekcja japońskiej szermierki - Musō Jikiden Eishinryū Iaijutsu – Komei Juku. Szkoła ta nieprzerwanie kultywuje tradycje sztuki miecza sięgającej początków XVII wieku. W tej szkole adepci uczą się władać samurajskim mieczem katana oraz naginata (halabarda).

508

Obie sekcje łączy Edward Pieczara. Posiada on uprawnienia instruktora w rekreacji ze specjalnością karate kyokushin oraz stopień mistrzowski w w tej dyscyplinie (czarny pas). Jest też jedną z dwóch osób w Polsce posiadających uprawnienia japońskie wydane przez mistrza Ha Muso Jikiden Eishin Ryu Iaijutsu do prowadzenia zajęć z szermierki japońskiej (shibuho), specjalistą w dziedzinach sztuk walki i kopalnią wiedzy na temat zwyczajów starożytnej Japonii.

Treningi odbywają się dwa razy w tygodniu w siedzibie Młodzieżowego Domu Kultury w Gliwicach a także, na zaproszenie Rady Osiedla Łabędy, w Centrum Sportowo-Kulturalnym Łabędź. Co istotne – zajęcia sa bezpłatne, a może uczestniczyć w nich każdy, jedynym warunkiem ejst dobry stan zdrowia.

Więcej w programie „Na sportowo”. Program można zobaczyć we wtorek 19 marca ok. godz. 17:30, 19:30, 21:30, 23:30 w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieciach światłowodowych firmy Imperium Telecom.

r e k l a m a