Jak DTŚ-ka zmieniła życie gliwiczan?

Trzy lata minęły jak jeden dzień. Mowa o DTŚ-ce, a dokładnie o odcinku G2 zlokalizowanym w śródmieściu Gliwic, który oficjalnie do użytku został oddany 19 marca 2016 roku.

240
fot. Angello Janczyszyn

Swój początek liczy od węzła DK 88 z ulicą Portową, a kończy się na ulicy Kujawskiej, granicząc z odcinkiem G1 Drogowej Trasy Średnicowej. Trasa ma po 2 pasy ruchu w każdym kierunku, a na odcinku zrealizowano 14 obiektów inżynierskich: 7 wiaduktów, 2 mosty, 4 kładki techniczne oraz półkilometrowy tunel pod ścisłym centrum Gliwic. Odcinek ten był budowany od stycznia 2013 roku do grudnia 2015 roku. Warto także wspomnieć, iż w trakcie prac budowlanych zostało znalezione między innymi: cmentarzysko z przełomu XV i XVI wieku w rejonie ulicy Dworcowej. Poza cmentarzyskiem odkopano element dawnego kanału, a przy ulicy Franciszkańskiej składowisko broni.

Oficjalne otwarcie odcinka G-2 odbyło się 19 marca 2016 roku – zobacz relację z otwarcia:

W taki dzień jak dziś, nie mogliśmy nie zapytać gliwiczan o DTŚ-kę. Co o niej sądzą? Jak często z niej korzystają oraz czy DTŚ-ka to spore ułatwienie? Wyniki naszych „badań” w Wiadomościach. Premiera we wtorek 19 marca o godz. 17:15!

DROGOWA TRASA ŚREDNICOWA Z DRONA [MARZEC 2019, fot. Angello Janczyszyn]:

r e k l a m a