Rywalizowano w pięciu kategoriach wiekowych: młodzik, junior młodszy, juniorzy, młodzieżowcy i seniorzy. Zawody zaczęły się od eliminacji o godzinie 9:00, a skończyły po 17:00.

Wspinaczka jako dyscyplina sportowa jest najbardziej widowiskową konkurencją zawodów wspinaczkowych polegającą na równoczesnym wspinaniu się (wyścigu) dwóch zawodników po równoległych drogach.

Najlepsi potrafili się wspiąć na 15-metrową, pionową ścianę w 7 sekund. Nie zawiedli faworyci. W kategorii seniorek zwyciężyła aktualna mistrzyni świata Aleksandra Rudzińska. Wśród seniorów tryumfował Marcin Dzieński – obecnie najbardziej utytułowany wspinacz sportowy w Polsce, mistrz świata Europy i Polski. Cieszy również bardzo liczna obecność młodzieży. Najmłodsi uczestniczy zawodów mieli po 12 lat.

Organizatorem zawodów była Chwyciarnia Arena Gliwice. W tej hali znajduje się jedna z najwyższych i najnowocześniejszych ścianek w Polsce. Nie pierwsza to tego typu impreza w Arenie. W grudniu odbyły się Mistrzostwa Polski w prowadzeniu.

Więcej na ten temat w Wiadomościach. Oglądaj w środę 27 marca o godz. 17:15, 19:15, 21:15, 23:15 w Telewizji Imperium dostępnej w sieciach światłowodowych firmy Imperium Telecom.

r e k l a m a