Szczypiorniści trenują teraz ostro pod okiem nowego trenera – Patryka Rombla. Ten mecz będzie też debiutem Areny Gliwice, jesli chodzi o rozgrywki piłki ręcznej takiej rangi. Dlatego, aby wszystko poszło gładko – parkiet przetestowali pod okiem gwiazd piłki ręcznej gliwiccy uczniowie. Na jednym z takich treningów z Grzegorzem Tkaczykiem, byłym reprezentantem Polski, była nasza ekipa.

Więcej w programie 100% Gliwic. Do zobaczenia we wtorek 2 kwietnia i w środę 3 kwietnia w Telewizji Imperium dostępnej w sieciach światłowodowych firmy Imperium Telecom.

W dniu meczu Arena Gliwice przygotowała szereg atrakcji dla dzieci i młodzieży, w tym: turniej piłki ręcznej, treningi oraz gry i zabawy dla dopiero co rozpoczynających przygodę z tym sportem.

W oczekiwaniu na Festiwal Piłki Ręcznej w Arenie Gliwice odbywają się treningi dla uczniów gliwickich szkół, w ramach zajęć z wychowania fizycznego. Jest to doskonała okazja dla młodych, aby poznać swoich idoli, zagrać z nimi i poznać smak prawdziwego, profesjonalnego treningu. W kolejne środy, czyli 27 marca i 1 kwietnia odbyły się trzy godzinne treningi, a poprowadzili je wykwalifikowani gracze, byli reprezentanci kadry narodowej i jedne z najbardziej utytułowanych postaci polskiej piłki ręcznej ostatnich lat: Bartek Jurecki i Grzegorz Tkaczyk.

Tydzień wcześniej, 20 marca na boisku Areny pojawił się Bartek Jaszka, rozpoczynający serię „mistrzowskich treningów” z młodzieżą szkolną. Nie przez przypadek właśnie Ci zawodnicy odwiedzili  Arenę Gliwice.

Ich obecność to także zapowiedź dodatkowego widowiska sportowego 10 kwietnia, czyli meczu charytatywnego Handball Legends z kadrą Politechniki Śląskiej. Handball Legends to grupa szczypiornistów (w skład której wchodzą m.in. Orły Wenty), a ich celem są działania charytatywne i propagowanie piłki ręcznej. W składzie drużyny znajdą się takie gwiazdy jak m.in. Sławomir Szmal oraz wspomniani Grzegorz Tkaczyk, Bartosz Jurecki i Bartłomiej Jaszka. Część środków ze sprzedaży biletów na mecz Handball Legends vs Politechnika Śląska zostanie przekazana na cele charytatywne. Ten mecz rozpocznie się po godz. 20.00, czyli chwilę po meczu Polska – Niemcy.

Bilety na mecz Polska – Niemcy są dostępne na portalu eventim.pl.

r e k l a m a