W Czechowicach, Ligocie Zabrskiej, Politechnice, Szobiszowicach i Wójtowej Wsi – zabrakło chętnych kandydatów do wymaganych 15. Ponowne wybory będą mogły odbyć się tam na wniosek co najmniej 200 mieszkańców osiedla, złożony w okresie od 6 do 12 miesięcy od kwietniowych wyborów. Uchwałę wyznaczającą termin wyborów podejmie Rada Miasta Gliwice.

Głosowania nie będzie też w Bojkowie, Ostropie, Wilczym Gardle, na Zatorzu i w Żernikach. W skład Rad Osiedli wejdą tam zarejestrowani kandydaci. W pozostałych 11 dzielnicach-osiedlach obwodowe komisje wyborcze będą czynne w niedzielę w godzinach 8 do 20. Szczegółowe informacje wyborcze – listy kandydatów, adresy lokali wyborczych dostępne na stronie gliwickiego magistratu www.gliwice.eu oraz w Biuletynie Informacji Publicznej (bip.gliwice.eu) w zakładce „Samorząd / Rady Osiedli/ Wybory do Rad Osiedli 2019”.

Udział w głosowaniu na radnych osiedlowych mogą te osoby, które posiadają czynne prawo wyborcze, mieszkańcy osiedla wpisani do stałego rejestru wyborców najpóźniej w ostatnim dniu roboczym przed terminem wyborów. Aby głos był ważny na karcie do głosowania trzeba postawić krzyżyk przy minimum jednej osobie, maksymalnie można zaznaczyć 15 osób.

r e k l a m a