Niestety pomimo zaciętej walki, litrów potu i sporych chęci Polacy nie byli w stanie wygrać z reprezentacją Niemiec. Pierwsza połowa dawała spore nadzieje na pomyślny dla nas wynik, gdyż przewaga przeciwnika była na wyciągnięcie dłoni. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 13:10 dla Niemców. Po przerwie nasi ruszyli z atakiem na niemiecką bramkę, jednak zbyt wiele strat i nieudany atak powoli oddalał nas od zwycięstwa. Mecz zakończył się z wynikiem 18:26 dla naszych zachodnich sąsiadów.

Po meczu kwalifikacyjnym został rozegrany mecz Handball Legends kontra Politechnika Śląska. Na parkiet wyszły gwiazdy, a zarazem legendy w piłce ręcznej- którzy swoją karierę sportową już zakończyli. Można było zobaczyć między innymi Grzegorza Tkaczyka, Sławomira Szmala, Bartka Jureckiego czy Bartka Jaszkę. Z legendami zagrali przedstawiciele Politechniki Śląskiej, w których skład wchodzili przedstawiciele środowiska naukowego. Rozegrany mecz wygrały legendy w piłce ręcznej. Część środków zebranych podczas środowych wydarzeń zostanie przekazana na cele charytatywne.