W miniony weekend natomiast podopieczny Marka Julczewskiego zajął 12-te, najwyższe z polskich szpadzistów miejsce na odbywających się w Toruniu Mistrzostwach Świata w tej samej kategorii wiekowej w turnieju indywidualnym, a razem z kolegami z zespołu zakończył te najważniejsze zawody na 6. lokacie.

Równolegle w Rybniku odbyły się mistrzostwa Śląska Młodzików. Szpadziści Piasta wywalczyli na tych zawodach cztery medale we wszystkich możliwych kolorach.

Szermierka to sport dla wszystkich, co udowadnia Diana Dąbrowska-Madrela. Zawodniczka Piasta wróciła do szermierki po kilkuletniej przerwie i już w tym roku trzykrotnie wygrywała zawody z cyklu Grand Prix Polski.

A już za tydzień 27 i 28 kwietnia w hali sportowej w Sośnicy zostaną rozegrane zawody Pucharu Europy do lat 23 oraz Puchar Polski i Memoriał Antoniego Franza. W tej 53. już edycji swój udział zapowiedział mistrz Olimpijski z Londynu – Ruben Limardo. Wstęp dla kibiców bezpłatny.

Więcej w Wiadomościach Telewizji Imperium w czwartek 18 kwietnia o godz. 17:15, 19:15, 21:15, 23:15. Oglądaj jedyną gliwicką telewizję w sieciach światłowodowych firmy Imperium Telecom.

r e k l a m a