Aby uprościć rozliczenie z fiskusem Gliwickie Centrum Organizacji Pozarządowych zaprasza na bezpłatne dyżury PIT-owe podczas których nasi wolontariusze pomogą przy wypełnieniu zeznań podatkowych w zamian za przekazanie 1% na rzecz dowolnej organizacji działającej w Gliwicach. W tym roku gliwickich organizacji, które mają prawo do tego typu dofinansowania jest 47.

Listę wraz z opisem ich działań można znaleźć na stronie www.1procent.gcop.gliwice.pl, gdzie znajdują się także informacje o wypełnianiu deklaracji online. Ostatni dyżur odbędzie się 24 kwietnia od godz. 15.00 do 17.00 w Centrum Organizacji Kulturalnych „Perełka” przy ul. Studziennej 6 w Gliwicach.

Przekazać 1 procent mogą również emeryci i renciści. Wystarczy, że wypełnią specjalny formularz PIT-OP w którym wskażą organizację, którą chcą wspomóc.

Uprawnieni do składania deklaracji PIT-OP nie muszą już osobiście składać go w wybranym Urzędzie Skarbowym. Pracownicy COK „Perełka” pomogą w wypełnieniu dokumentu na miejscu, a także zadbają o dostarczenie go do US. Na tę grupę podatników czekamy w każdym roboczym dniu tygodnia od godz. 10.00 do 18.00. W razie pytań można się kontaktować także z pracownikami COK pod numerem: (32) 775 20 53 lub po przez emaila: [email protected]

Ostateczny termin składania deklaracji podatkowych upływa 30 kwietnia 2019 roku. W ubiegłym roku podatnicy podlegający pod Pierwszy Urząd Skarbowy, przekazali na gliwickie organizacje blisko 1,2 mln złotych.

r e k l a m a