Harcerze jak Indiana Jones, szukali zaginionego skarbu

Już po raz siedemnasty odbył się Rajd Świętego Jerzego zorganizowany przez Hufiec ZHP Ziemi Gliwickiej. Tegoroczna edycja zgromadziła ponad 308 uczestników i organizatorów z całego powiatu gliwickiego; wśród uczestników Rajdu byli także harcerze z Katowic oraz Zabrza.

118

Harcerze rozpoczęli swój rajd w piątek po południu grą terenową z Rudzińca do Łączy. Wcielili się oni w członków wywiadu wojskowego – harcerze byli przekonani, że są na szkoleniu, w rzeczywistości prowadzili profesjonalne działania wywiadowcze.
Zuchy swoją przygodę z Rajdem rozpoczęły w dzielnicy Knurowa – Krywałdzie, gdzie okazało się, że ich zadaniem jest pomoc postaci znanej jako Indiana Jones w odnalezieniu ukrytego skarbu. Zuchy wykonywały liczne zadania zręcznościowe oraz wymagające kreatywności i sprytu. Również w Krywałdzie swoją przygodę rozpoczęli harcerze starsi, którzy wcielili się w rolę detektywów – akcja gry rozgrywała się w 1921 r., a zadaniem uczestników było odkrycie kto wykrada proch w fabryce „Lignoza”. Wydarzenie zakończyło się Mszą Świętą oraz apelem, podczas którego zwycięzcom wręczono nagrody.

XVII Rajd św. Jerzego (fot. Kamil Widuch):

Oglądaj Wiadomości Telewizji Imperium od poniedziałku do piątku. Premiera o godz. 17:15!

Oglądaj jedyną gliwicką telewizję w sieciach światłowodowych firmy Imperium Telecom.

r e k l a m a