Aby nieco zniwelować te negatywne aspekty przemysłu odzieżowego warto ubierać się odpowiedzialnie. Nie kupować, ale wymieniać. Najbliższa okazja nadarzy się we czwartek 16 maja. Już po raz kolejny w Perełce, przy ulicy Studziennej odbędzie się charytatywne ciuchobranie – swap party zakończone happy endem. Można przynieść ubrania, które nam się już znudziły, a zabrać te, które wpadły nam w oko. Na wydarzenie mogą przyjść całe rodziny. Będzie coś dla pań, panów i dzieci. Te rzeczy, które nie znajdą nowych właścicieli trafią do Fundacji Różyczka, która prowadzi Warsztaty Terapii Zajęciowej w Łabędach.

Na BEZ-płatnym i BEZ-problemowym Ciuchobraniu są trzy możliwości:

WEŹ / WYMIEŃ / ODDAJ

* możesz przynieść ubrania, które już Ci się znudziły (może spodobają się innym uczestnikom Ciuchobrania? Jeśli nie – zostaną one przekazane Fundacji Różyczka, która podzieli je na 3 cele: przekaże je swoim podopiecznym, wykorzysta kreatywnie podczas warsztatów lub wymieni na wsparcie w remoncie dachu w ramach akcji Ubrania do oddania

* możesz wymienić swoje ubrania na inne (bezgotówkowo. Podczas Ciuchobrania wymieniamy, ale NIE SPRZEDAJEMY ubrań)

* możesz wybrać sobie ubrania, które Ci się spodobają, a w zamian za nie wrzucić coś do puszki (w ten sposób wesprzesz zbiórkę na rzecz Fundacja Różyczka)

r e k l a m a