Gliwicki jazzman podbija Spotify! W „tyle” Anna Maria Jopek i Leszek Możdżer

Krzysztof Kobyliński - muzyk, kompozytor i twórca Centrum Kultury Jazovia, gliwiczanin może się pochwalić bardzo dobrymi statystykami w serwisie Spotify. Według danych na ten moment w ciągu ostatniego miesiąca słuchało ponad 89 tysięcy osób. Dane Spotify mówią, że płyta „Give me November”, która została wydana pod koniec ubiegłego roku, na której gościnnie gra Erik Truffaz, oraz album Krzysztof Kobyliński & Ethnojazz Orchestra w ostatnim miesiącu cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a liczba odtworzeń wciąż rośnie.

73

Najczęściej muzyka gliwickiego muzyka i kompozytora jest słuchana w Europie zachodniej, w USA oraz w Azjii. W świecie jazzu to doskonały wynik. Jeden z utworów trafił do Playlisty stworzonej przez Spotify – „Late Night Jazz”, gdzie towarzyszą mu tacy muzycy jak Keith Jarrett, John Coltrane. Na tej liście utwór Krzysztofa Kobylińskiego „Impression E Minor” w ciągu ostatniego miesiąca słuchało na całym świecie prawie 250 tysięcy osób.

Z dużym prawdopodobieństwem jest to związane z koncertową aktywnością Krzysztofa Kobylińskiego, który rocznie gra kilkadziesiąt zagranicznych koncertów.

Muzyki gliwiczanina można słuchać na jego kanale – https://open.spotify.com/artist/7yi2tj3EelAhQoyyN4hYOb

Polscy muzycy jazzovi na Spotify:

  • Krzysztof Kobyliński: ponad 89 tys.
  • Anna Maria Jopek: ponad 52 tys.
  • Leszek Możdżer: ponad 31 tys.
r e k l a m a