8-latka z Gliwic napisała książkę dla dzieci! W sobotę nietypowe spotkanie autorskie z Polą

„Kto mieszka za meblami” to książka napisana przez dziecko dla dzieci, zilustrowana rysunkami potworów kilkuletniej autorki i wydrukowana dzięki wsparciu portalu crowdfundingowego. Już 25 maja (sobota, godz. 10:00 - 19:00), podczas premiery książki w gliwickim CH FORUM, każdy będzie mógł zobaczyć, jak wygląda dzieło młodej gliwiczanki i wziąć udział w towarzyszących premierze atrakcjach.

178

Pierwsza z nich, tj. wystawa ilustracji książeczki, jest już dostępna na terenie CH FORUM. Można z bliska przyglądać się potworom, a także sprawdzić swoją spostrzegawczość, gdyż na jednym z obrazów pochowało się ich całkiem sporo. Zadaniem dzieci jest ich policzenie.
Najwięcej atrakcji organizatorzy zaplanowali na sobotę. Tego dnia od godz. 10:00 na wszystkie dzieci czekają warsztaty plastyczne z oswajania potworów oraz robienia strasznie fajnych zakładek do książek. Będzie też możliwość poznania najmłodszej polskiej pisarki i wspólnego czytania z nią książki „Kto mieszka za meblami”. Ale to nie wszystko. Przez cały dzień na terenie centrum handlowego będzie odbywała się gra terenowa z nagrodami. Zadaniem jej uczestników będzie znalezienie ukrytych w CH FORUM potworów i odgadnięcie hasła przewodniego. Udział w warsztatach i grze jest wolny.

– Cała historia zaczęła się od tego, że Pola bała się potworów mieszkających za meblami w jej domu – opowiada Ewa Stępniewicz, inicjatorka wydania książki. Na szczęście efektem tych lęków jest książeczka, którą dziś polecają psychologowie (m.in. dr Aleksandra Piotrowska). Doceniają jej terapeutyczną moc i widzą w niej skuteczną metodę radzenia sobie z lękami.

r e k l a m a