Morderczy bieg już w lipcu, trwają zapisy

Już wkrótce runmageddonowe wyzwanie zawita na południe Polski. W dniach 6-7 lipca br. miłośnicy ekstremalnych biegów z przeszkodami staną na starcie Runmageddonu Gliwice, by sprawdzić swoją siłę i przetestować charakter. Takie niecodzienne wydarzenie wymaga odpowiedniej oprawy dlatego odbędzie się ono w Gliwicach, w największej hali widowiskowej na Śląsku.

101

Arena Gliwice to jeden z najnowocześniejszych i największych hal w Polsce, a jak podkreślają twórcy obiektu – Na Śląsku nie ma sobie równych. Arena oddaje swoim użytkownikom do dyspozycji niemal 555 m3 przestrzeni, która może zostać wykorzystana pod wydarzenia o różnorakim charakterze. Począwszy od widowisk muzycznych na światowym poziomie przez imprezy sportowe na wydarzeniach rozrywkowych i rodzinnych skończywszy. W lipcu areną zawładnie Runmageddon!

Jak dodaje Prezes Runmageddonu Jaro Bieniecki – Szukaliśmy miejsca, które będzie pasowało charakterem do cyklu naszych biegów z przeszkodami i da szerokie możliwości adaptacji terenu. Arena Gliwice była oczywistym wyborem. W końcu najważniejsze imprezy na Śląsku odbywają się właśnie tutaj w Gliwicach.

Co czeka uczestników na miejscu? Podczas dwóch dni imprezy zawodnicy pokonają cztery trasy, dwie dla dorosłych i dwie dedykowane młodszym Runmageddończykom. Na trasę INTRO składają się 3 kilometrowy dystans i ponad 15 przeszkód, zaś REKRUT to 6 kilometrowy odcinek, na którym ustawionych zostanie 30 konstrukcji. Mali miłośnicy biegów w wieku od 4 do 11 lat staną w szranki a trasie KIDS o długości 1 kilometra i z 10 utrudnieniami. Nastolatkowie między 12 a 15 rokiem życia będą mogły pobiec szlakiem formuły JUNIOR. To 2 kilometry drogi najeżonej minimum 15 przeszkodami.

Sportowych emocji z pewnością nie zabraknie, zwłaszcza jeśli walka o pokonanie wymyślnych konstrukcji rozegra się w przestrzeni Areny Gliwice. Każdy, kto ma ochotę sprawdzić się na ekstremalnej trasie może zapisać się poprzez stronę internetową: https://www.runmageddon.pl/imprezy/runmageddon-gliwice-06-07-2019.

Szansę na start mają także te osoby, które na bieg zdecydują się spontanicznie. Wystarczy, że zakupią pakiet startowy na miejscu wydarzenia. Ceny pakietów zaczynają się od 39 złotych za bieg dziecięcy przez 129 złotych za formułę INTRO po 199 złotych za najdłuższą trasę REKRUT.

Runmageddon jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. W ubiegłym roku w 20 wydarzeniach wystartowało blisko 79 tysięcy osób, w tym 67 000 dorosłych i 12 000 dzieci. Od początku istnienia cyklu do mety imprez dotarło już ponad 180 tysięcy uczestników. W 2018 roku Runmageddon rozpoczął swoje ekspansję zagraniczną, organizując pierwszy bieg z przeszkodami na Saharze oraz w górach Kaukaz.

Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do przebycia różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem. Do wyboru są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód).

r e k l a m a